islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
kerkimi i hallallit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
kerkimi i hallallit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
kerkimi i hallallit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
kerkimi i hallallit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
kerkimi i hallallit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
kerkimi i hallallit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
kerkimi i hallallit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
kerkimi i hallallit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
kerkimi i hallallit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
kerkimi i hallallit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
kerkimi i hallallit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
kerkimi i hallallit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
kerkimi i hallallit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
kerkimi i hallallit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
kerkimi i hallallit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
kerkimi i hallallit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
kerkimi i hallallit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
kerkimi i hallallit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
kerkimi i hallallit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
kerkimi i hallallit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
kerkimi i hallallit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
kerkimi i hallallit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
kerkimi i hallallit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
kerkimi i hallallit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
kerkimi i hallallit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
kerkimi i hallallit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
kerkimi i hallallit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
kerkimi i hallallit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
kerkimi i hallallit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
kerkimi i hallallit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
kerkimi i hallallit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
kerkimi i hallallit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
kerkimi i hallallit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
kerkimi i hallallit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
kerkimi i hallallit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
kerkimi i hallallit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
kerkimi i hallallit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
kerkimi i hallallit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
kerkimi i hallallit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
kerkimi i hallallit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
kerkimi i hallallit Empty96%kerkimi i hallallit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
kerkimi i hallallit Empty0%kerkimi i hallallit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
kerkimi i hallallit Empty0%kerkimi i hallallit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
kerkimi i hallallit Empty0%kerkimi i hallallit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
kerkimi i hallallit Empty1%kerkimi i hallallit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
kerkimi i hallallit Empty2%kerkimi i hallallit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 kerkimi i hallallit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmire morina
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 13
Data e regjistrimit : 23/10/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosov

kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit EmptyMon 28 Feb 2011 - 20:11

Es selamu alejkum dashta me bo 1 pytje nlidhje me kerkimin e hallallit nga personat te cilebe u kemi bere padrejtesi kur e dim se nese ua tregojm veprat tona te liga qe ua kemi bere do te ngjallim urrejtje apo hidherim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: Re: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit EmptyWed 2 Mar 2011 - 19:49

Pyetjes suaj do ti pergjegjen hgoxhallaret sa po qe te jene online si dhe do tu coj mesazh per pergjigje

Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmire morina
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 13
Data e regjistrimit : 23/10/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosov

kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: Re: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit EmptyWed 2 Mar 2011 - 19:51

aha ok ALLAHU te shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: Re: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit EmptyWed 2 Mar 2011 - 20:08

Alejkum Selam moter e nderuar!
- Pyetja juaj eshte shume e qelluar.Eshte e vertete se ne kesisoj rastesh kur personit te i kerkosh hallallin eshte pak problem,por neve prap se prap duhet te kerkojme hallallin nga njerzit qe ju kem bere padrejtesi,sespse padrejtesia ndaj njerzve nuk falet nga Allahu ,perderisa te ta fale ai qe i ke bere padrejtesi.Ne kete kontekst vertete eshte problem,se ne momentin qe ju do i tregoni padrejtesine qe ja keni bere,do ngjallet ndoshta nji urejtje shume e madhe,por neve duhet te perdorim disa metoda ,menyra me te buta ,me te aferta ,me te menqura qe jo direkt ti themi se une ta kam bere ket padrejtesi.
- Mendoj qe duhet perdorur menquri dhe maturi ne kete drejtim.E nese sheh se ma mire eshte te mos i tregohet ,do mundohesh per ate padrejtesi ,qe i ke bere njeriut t'ja kompenzosh me naj send te mire,dhe vazhdimisht do kerkosh falje pendim te Allahu e inshallah ,Allahu ben qe ai person qe i ke bere padrejtesi nese ne ket bote nuk paramendohet tet fale,inshallah ben Zoti qe ne boten tjeter tet fale.
- Allahu din me mire,inshallah kemi qellu ,nese kemi gabu ne ket pergjigje Lus Allahun te na fale!

Shpresoj qe do jem i qarte me kete pergjigje...!

Me Respekt
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ kerkimi i hallallit 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmire morina
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 13
Data e regjistrimit : 23/10/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosov

kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: Re: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit EmptyWed 2 Mar 2011 - 20:11

ALLAHU te shperblefte per pergjigjen shpresoj te me ndihmoj ne veprimin tim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: Re: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit EmptyWed 2 Mar 2011 - 20:12

amin moter inshallah!

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ kerkimi i hallallit 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
kerkimi i hallallit Empty
MesazhTitulli: Re: kerkimi i hallallit   kerkimi i hallallit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
kerkimi i hallallit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: