islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty96%"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty0%"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty0%"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty0%"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty1%"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty2%"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
MesazhTitulli: "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!!   "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 23 Feb 2011 - 20:30

- Falenderuar qofte Allahu,Sunduesi i gjithckaje,Salavatet qofshin per Muhamedin a.s,komentatorin me te mire te kur-anit fisnik,familjes ,shokeve dhe ndjekesive te sunetit te tij deri ne diten e mbrame.

-Te nderuar dhe te respektuar lexues dhe shfletues te forumit .islamieshtedrit!Ne vijim do ju paraqes nji tregi-ngjarje e vertete qe sadopak, do na jep te kuptojme qe nganjerhere edhe sendet e demshme qe neve i konsiderojme te demshme ,mundet te na behen te dobishme,prandaj kur te lexoni ket ngjarje ,thellohuni dhe meditoni ne fuqine e Allahut xh.sh,mos nxitoni ne gjerat ,sepse ndodh shume here qe diqka neve e shohim te keqe ,por nuk e dime se pas saj fshihet hajri(emira)..poashtu ndodh shume here qe diqka qe neve shohim si te mire ,mundet qe pas saj te fshihet e keqja(sheri),prandaj mere ket shembull dhe le te jete nji mesim ne cdo aspekt te jetes tende...!

- Se fundmi kam lexuar ngjarjen e nje njeriu qe ishte paralizuar.Ai qendroi ne shtrat me vite,dhe me ne fund e kapluan merzia dhe ndjenja e deshtimit.doktoret nuk munden te benin asgje.
Nje dite,teksa ishte i vetem ne shtepi,nje akrep zbriti nga tavani i dhomes se tij.Ai e pa tek po vinte akrepi,por s'ishte ne gjendje te levizte.Pasi i'u ul mbi koke ,akrepi e pickoi disa here tere trupin e tij,qe nga koka gjer te kembet ,u perfshi nga shtrengimi.Dale ngadale ,dhe per habine e tij ,gjymtyreve t tij i'u kthye ndiesia ,dhe pas pak ai e pa veten te ecte neper dhome.ai hapi deren dhe shkoi tek gruja dhe femijet .ata kur e pane nuk ju besonin syve kur e pane te paralizuarin qe qendronte para syve te tyre.Ishin te shtanguar dhe te mahnitur.ateher ai i'u tregoi se c'kishte ndodhur.

-Sa i persosur eshte allahu qe e beri akrepin sherim per semundjen e tij!
I'a permenda ket rast nji doktori dhe ai e pranoi si te mundshme.ai me tha se ka lloje serumesh helmuese qe perdoren nga doktoret kur niveli i tyre toksik zvoglohet kimikisht.

dhe Allahu ,Fuqiplote ,i Lartemadheruari ,nuk ka derguar semundje pa zbritur edhe sherimin per te.


Allahu na mundesofte qe nga keto raste ,ngjarje te marim mesim...amin
prg......Burim sherifi

per forumin.islamieshtedrit

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
MesazhTitulli: Re: "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!!   "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyWed 23 Feb 2011 - 21:55

Subhanallah Allahu ben mrekulli Allahu ju shpërbelft vlla për këtë tregim aq s ai çuditshëm po aq edhe i vërtetë me të vërtetë është për tu lavdëuar Krijeusi i cili i dërgon rastet sëmundjet dhe shërimet.
wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
MesazhTitulli: Re: "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!!   "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! EmptyThu 24 Feb 2011 - 15:49

flm admin vlla,gjithashtu Allahu ju shperblefte per lexim.amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty
MesazhTitulli: Re: "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!!   "Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Nganjehere dicka e demshme munde te kthej shendetin...!!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: