islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty96%Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty0%Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty0%Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty0%Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty1%Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty2%Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
MesazhTitulli: Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve   Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 9 Feb 2011 - 16:11

Selamu alejkum.Deshta te pyes se une jom me grip edhe e kom nifar gripi jo te ngjajshum me te tjeret e kam edhe temperatur ee krejt amo mu ja nisin mum rrok kembet me dhamin syn rri pak qut,edhe da namaze nuk i kom fal se me sa e di une me temperatur nuk falet namazi se me ja nis une mu fal me etemperatur krejt mendja um shkon ne temnperatur se sa per namaz se te hup konentrimi krejt e une me nje hadith te muhamedit a.s e kom lexu qe kish than se"Ish pas shku muhamedit a.s me nje shpi edhe tashti e kish pa nje konop,litar,te vjerrrur ne nje qoshe edhe e kish pas pyet at njeriun per qka eshte kjo ai i ka than gruaja jeme sun po mahet e po kapet,e muhamedit a.s e kish pas kput menihere se kish than sa te mundeni,e tsahti une nuk po du me than me qito qe deri te um kalon smuja se fali une mundohna amo a eshte gjynah me i lan se masnesra eshte e xhumaja e meme zgjat smuja deri atehere aterher spo di qka me ba e po du me than a eshte keq mos mi fal,pak gjat,ishalla kesh i kjart.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve Empty
MesazhTitulli: Re: Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve   Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve EmptyWed 9 Feb 2011 - 18:28

We alejkum Selam vella Valmir!
Sa i takon ceshtjes se namamazit se ,a mundesh me len mos me fale pasi ti je me grip? Pergjigja eshte nuk mundesh te lesh namazin edhe pse je me grip.Lehtesime cdohere ka dhe lehtesimet eshte mire qe ti shfrytezojme ,por me len namazin shkaku i gripit nuk mundemi.Edhe pse dihet se ne namaz duhet te jemi te koncentruar ,por ne keto raste jo normale edhe nese te hik koncentrimi,prap ke lehtesim por jo krejtesisht me len namazin.
Ne ket gjendje qe jeni ju mundeni psh.me i len sunetet ,por farzin asesi,ceshtja e namazit eshte shume me rendesi.Vetem namazi nuk ka justifikim per me len.
Ajeti kur-anor thote:"Ata qe e permendin allahun ne kembe,ulur dhe ne shpine....."aludon edhe ne Namazin dmth.Namazin nese je shendosh do e falesh ne kembe me regullat krejt siq kerkohet,nese je semure s'munde te qendrosh ne kembe thote,mundet me fale ulur,nese edhe ulur nuk mundesh ateher ne shpine do e falesh.Kryesorja eshte qe nuk mundesh ta lesh pa e fale nuk te liron.

Inshallah jam i qarte...
We Selamu alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dua nje pergjigjeje te shpejt vetem prej hoxhallarve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: