islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Test per muslimante tradicional....!!? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Test per muslimante tradicional....!!? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Test per muslimante tradicional....!!? Empty96%Test per muslimante tradicional....!!? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Test per muslimante tradicional....!!? Empty0%Test per muslimante tradicional....!!? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Test per muslimante tradicional....!!? Empty0%Test per muslimante tradicional....!!? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Test per muslimante tradicional....!!? Empty0%Test per muslimante tradicional....!!? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Test per muslimante tradicional....!!? Empty1%Test per muslimante tradicional....!!? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Test per muslimante tradicional....!!? Empty2%Test per muslimante tradicional....!!? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Test per muslimante tradicional....!!?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Test per muslimante tradicional....!!? Empty
MesazhTitulli: Test per muslimante tradicional....!!?   Test per muslimante tradicional....!!? EmptyThu 20 Jan 2011 - 18:56

Eselamu Alejkum te gjithve..............


Isai[alejhi selam] ne lidhje me ata qe pervetsojne diturine, dhe pastaj nga dituria e tyre terhiqen, apo e mbyllin diturin e fiture thote: ''Ata, jane sikur shtatezanet ne rrugen e imoralitetit qe shtatezenine mundohen gjinji ta mshehin nga te tjeret. Mirpo çka ndodhe, eshte e pamundur te mbulohet shtatezenia sepse ajo nje dite vete do te tregoj duke u ritur barku, ku gjendet femiu!'' Kjo eshte nje turpe qe e merr nga Allahu xh.sh qe te korit para njerezve. E njejta gje ndodhe edhe me dijetaret qe e mbyllin diturin dhe nuk ua tregojne te tjereve. Allahu xh.sh do t'i korrit me se fundi!!.
Mirpo une kesaj radhe qellimin e kam diku tjeter. Kete thenie te Isait[alejhi selam] desha ta nderlidhe, me muslimante e sodit, te cilet vetem formalishte jane muslimane?
Tregohet se nje turist nga Europa, shokone per shetitje ne nje vende muslimane. Dhe keshtu ai njoftohet me nje vajze muslimane te ati vendi.Pasi qe u njoftuane, nga kalimi i teperte gjerat morren permasa serioze, vajza vendosi qe te fejohet me dajalin jomusliman. Kur shkuan tek organet kompetente, per te bere kuroren, nenepunsi i thote vajzes se t'i nuke mundesh te martohesh me ate njeri sepse ai eshte jomusliman, dhe na e dime sepse sipas dispozitave te sherijatit, vajzes apo djalit, nuk i lejohet nje martes e tylle. Vajza nga ky raste trondites, qe nuk kishte mundesi te martohet me ate, e lute djalin qe te behet muslimane! Mirpo djali jomusliman, i tha qe te mendohet pake. Pasi qe u mendu djali, ne nderkohe kishte lexuar literature Islame ishte pajisur mire, me njohuri fetare, vajzes i tha: '' Po, une jame bere muslimane, mirpo tashe perseri nuk mundemi te martohemi'' vajza, i tha: ''Pse''
DUHET EDHE TY TE BEHESH MUSLIMANE, SEPSE UNE KETU GJEJ QE TY NUK JE MUSLIMANE!!!

Prg: Subhan'Allah

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Test per muslimante tradicional....!!?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: