islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty96%Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty0%Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty0%Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty0%Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty1%Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty2%Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 14 Jan 2011 - 16:42

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)
Eshte meshira e Zotit qe ne jemi besimtare dhe muslimane. Prandaj o vella dhe oj moter, kur te ndjesh qe e ke zemren te ashper, ngriji duarte dhe lutu: ''O Zot, ma zbut zemren dhe beje besimin te dashur per mua'' dhe te jesh i sigurte qe do te ta pranoj lutjen.
Nje doktor, tregon: ''Une kam nje pacijente te moshuar qe vuan nga sheqeri. Nje here pasi e vizitova, meqe ishte vone, urdheroi djalin e saj te me shoqeroj me makine. Gjate rruges me djalin e pacijentes, pash qe ai jo vetem qe nuk ishte fetare, por ai filloj edhe te tallej me fene. Thoshte se une do te jeme mire ne zjarre pasi atje do te jeme ngrohte etj...Doktorit nuk i erdhen mire keto fjale dhe me edukate i tha: ''Te lutem, une do te zbres ketu'' dhe zbriti. Pas nje periudhe te gjate kohe, pasi ky doktore kishte udhetuare ne disa vende per specijalizim, u kthye ne vendin e tij perseri. Me ta mare vesh pacijentja e tij e moshuar, e kerkoj perseri qe ta vizitoj. Doktori vajti, e vizitoj dhe kur deshi te dal, e moshuara i tha: 'Djali ime do te te shoqeroje'', doktor me edukat i tha qe nuk ka nevoj, pasi e dinte se çfar do te degjonte prej tij. Por pacijentja nguli kembe dhe i tha: ''Prit se ai po fal namazin e jacis ne xhami dhe kthehet menjeher''. Kur degjoi kete, doktori mbeti i shtangur. Priti derisa i kthye dhe kur e pa , pa njeri komplet ndrishe. Tani fytyra sikur i ndriçonte. Atehere pranoi qe ta shoqeronte. Gjate rruges e pyeti se çfar kishte ndodhur, qe shihte gjithe ato ndrishime. Djaloshi iu pergjegj: ''Ty te kujtohet se si kam qene . Ne ate kohe punoja ne nje kompani turistike. Ne fillim kompanija, merrej me shoqerimin e turisteve vendas ne shtete te ndryshme te Evropes. Me pas duke pare qe numri i njerezve qe duan te vizitojne Mekken, rritej, kompanija ndrishoj drejtimin dhe filloj te merrej me dergimin e haxhinjeve per ne Mekke. Keshtu dhe une tani duhej te udhetoja per ne Mekke. Derisa fluturonim ne avijon, i shihja te gjithe njerzit te veshur me ihramet e bardhe dhe habitesha me vete se çfar po bejne keta keshtu dhe i shiqoja me perbuzje.
Arytem ne Mekke dhe te gjithe njerzit u drejtuan drejte Qabes per te kryer ritet. Une as nuk e kisha ndermen te bashkohem me ta dhe isha me rrobat e zakonshme te mijat. Derisa pashe qe te gjithe u drejtuan nga Qabeja thashe me vete: Perse te mos shkoj edhe une te shoh se çfar behet atje? Kur aryta atje, pash qe ishte dita qe laheshin muret e Qabes. Njerzit ishin grumbulluar dhe nuk lejoheshte te hihet veçse nje numer shume i vogel. Derisa po prisja, papritur shoh dike qe me kap per dore dhe me tha: ''Eja te hishe me mua brenda'', me pas degjova se ai ishte njeri nga dijetaret e qytetit. Hira brenda me te dhe e pashe veten brenda Qabes, ku shumica e njerezve nuk munden te hyjne. Ne ato çaste, Zoti e beri te dashur per zemren time besimin dhe fillova te qaj me te madhe. Kur dola prej Qabe isha jeri tejter tashme.. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)

Prg: Subhan'Allah

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 14 Jan 2011 - 17:05

Allahu te shperblefte Zudi per kete tregim tejet te bukur

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 14 Jan 2011 - 17:07

MashAllah Allahu ju shperbleft per kete tekst kaq te begatshem dhe po aq të rendesishem .
Es selamu alejkum vella shpresoj te keni mbritur shendosh e mirë dhe te uroj suksese. te reja atje.. Pershendetje dhe paqe nga tetova pranoni :)

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 14 Jan 2011 - 20:55

Njeherit e lus Allahun qe te ju meshiroje per leximin. Dhe Bujamin kam mbri shendosh e mire ka dashe Allahu XH.SH. Poashtu shpresoj qe edhe ju jeni mire, sidomos Albi se me te vertet me ka mare malli per Albin weselamu alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptyFri 14 Jan 2011 - 22:35

Inshallah shihemi Zudi vjen ajo dite kismet veres

Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySat 15 Jan 2011 - 10:03

Oh Alahu te shperbelft vlla per kete tekst ma ke renqeth zemren oh sa me pelqeu inshallah te gjithve Allahu na rotullon zemrat drejt ebsimit gjithmone e kure nuk na rotullon jasht tij.Allahu na beft te jetojm si musliman dhe te vdesim si musliman.Allahu qoft i kenaqur em ty vlla.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) EmptySat 15 Jan 2011 - 20:30


Es-selamu alejkum vella i nderuar!Allahu ju shperblefte per kete tekst te shkruar per kete tregim mjafte mahnites,vertete Allahu ben te qeshesh dhe te qashe,dhe cdo send eshte ne doren e Tij .Kend e udhzon Allahu ska kush qe e nxjere prej rruge,e kush del nga rruga ska kush pos Allahut qemunde t'a fus ne rruge.Allahu na mundesofte qe gjithjmone te marim keshilla nga keto tregime te bukura.dhe na forcofte bindjen dhe imanin.amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)   Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zemrat e njerzeve jan ne mes dy gishtave te Allahut. ''Dhe se Ai ben per te qesh dhe ben per te qare''(En-Nexhem:43)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: