islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
pytje per hogjen e nderuar EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
pytje per hogjen e nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
pytje per hogjen e nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
pytje per hogjen e nderuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
pytje per hogjen e nderuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
pytje per hogjen e nderuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
pytje per hogjen e nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
pytje per hogjen e nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
pytje per hogjen e nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
pytje per hogjen e nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
pytje per hogjen e nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
pytje per hogjen e nderuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
pytje per hogjen e nderuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
pytje per hogjen e nderuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
pytje per hogjen e nderuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
pytje per hogjen e nderuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
pytje per hogjen e nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
pytje per hogjen e nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
pytje per hogjen e nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
pytje per hogjen e nderuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
pytje per hogjen e nderuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
27 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 27 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
pytje per hogjen e nderuar Empty96%pytje per hogjen e nderuar Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
pytje per hogjen e nderuar Empty0%pytje per hogjen e nderuar Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
pytje per hogjen e nderuar Empty0%pytje per hogjen e nderuar Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
pytje per hogjen e nderuar Empty0%pytje per hogjen e nderuar Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
pytje per hogjen e nderuar Empty1%pytje per hogjen e nderuar Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
pytje per hogjen e nderuar Empty2%pytje per hogjen e nderuar Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 pytje per hogjen e nderuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

pytje per hogjen e nderuar Empty
MesazhTitulli: pytje per hogjen e nderuar   pytje per hogjen e nderuar EmptyTue 4 Jan 2011 - 22:32

eselamu alejkum hogj i nderuar piksepari e lus Allahu xh.sh.te te shperblej me te mira te tij per kontributin tend te pa lodhshem.pytja ime esht ne lidhje me vjehrren time ate e mesova te falet pytje per hogjen e nderuar 61460 por ajo me tha se e ka nje breng te madhe qe po ja mundon shpirtin ngase kur paska qene e re ajo i ka ushqyer bagetitet e saj me bar te huaj,ju ka marr te tjreve barin nga ara pa e ditur ata dhe ju ka sjell bagtive te veta ne shtepi dhe tani eshte penduar,un i thash se ndosht do te kishte qen mire te ju lyp hallallin atij te zotit te ares por ajo thot se i vije turp te lutem hogj a ka ndonje zgjithje tjetr qe mundet ajo ta bej ne lidhje me kete rast.besoj se kam qen e qart ne pytjen time.selamu alejkum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

pytje per hogjen e nderuar Empty
MesazhTitulli: Selam.   pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 5 Jan 2011 - 8:00

Selam.
Së pari tju them se mjeriu që bëhat shkaktar që të udhëzoj dikend në rrug të drejt, edhe ai do të ket shpërblime nga Allahu xh.sh.
Sa i takon pyetjes suaj:
Haket në fen Islane ndahen në 2 grupe edhe ate:
Hake ndaj Allahut xh.sh. dhe hake ndaj njerzve tjer, për haket që i kemi ndaj Allahut xh.sh. duhet kërkuar falje prej Allahut, e për haket që kemi ndaj njerze duhet kërkuar falje prej njerzve.Un mendoj se më së miri është që poqese është gjall personi që i është bërë padrejtësi tia paguaj demin që ia ka bërë e ti kërkoj falje. Njeiu është normal që bën gabime dhe nuk është turp të kërkoj falje.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

pytje per hogjen e nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pytje per hogjen e nderuar   pytje per hogjen e nderuar EmptyWed 5 Jan 2011 - 12:16

ju falemniderti hogj i nderuar per pergjigjen tuaj,njesoj i kam then edhe un vjehrres sime por bazuar ne mentalitetin ton mendova se mos kish me pas ndoj zgjedhje tjetr,ngase ajo frigohet se njrzit e fashtit do ta quaj hajnesh pastaj.po si do qoft un ju falemnderoj shummm, ALLAHU ju shperbleft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
pytje per hogjen e nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pytje per hogjen e nderuar   pytje per hogjen e nderuar Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
pytje per hogjen e nderuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: