islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty20%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty7%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty7%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty7%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty7%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty7%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty7%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty37%Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani :

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
MesazhTitulli: Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani :   Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyMon 3 Jan 2011 - 19:42

Një nga muslimanët, Ahnef ibnu Kajs, e hapte çdo ditë Kuranin duke thënë:

”Do të lexoj çfarë thotë Zoti im për mua sot.” Dhe lexonte:” Në të vërtetë, Allahu ka blerë nga besimtarët jetën dhe pasurinë e tyre, në këmbim të Xhenetit.” (Teube, 111) Mandej shtonte:”Unë nuk jam prej këtyre burrave.”

Ditën tjetër, hapte Kuranin dhe lexonte:”Pa dyshim që hipokritët do të jenë në thellësinë më të madhe të Xhehenemit dhe ti kurrsesi nuk do t’u gjesh atyre ndihmës.” (Nisa, 145) dhe thoshte:”Nuk jam as prej kësaj shtrese.”

Ditën e tretë hapte Kuranin dhe lexonte:”Ndërkaq, disa të tjerë i pranojnë gjynahet e veta, se i kanë përzier veprat e mira me të këqijat. Ka gjasë që Allahu t’ua pranojë pendimin.” (Teube, 102) dhe thoshte:”Unë i përkas kësaj shtrese.
Es selamu alejkum

Mundesoi:Bujamin Salija

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
MesazhTitulli: Re: Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani :   Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyMon 3 Jan 2011 - 19:45

Mashallah Allahu te shperbelft vlla per kete tregim inshallah edhe enve na ban Allahu prej shtreses se atyre personave qe i pranojn gabimet dhe ekrkojn falkje nga Allahu xh.sh si dhe te na mbroje prej grupoit te dyte te permendur ne tregim.Allahu te kanqt vlla sepse na kanqen zemren me keto postime.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
MesazhTitulli: Re: Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani :   Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : EmptyMon 3 Jan 2011 - 20:02

Vellau juaj knaqet kur kemi lexues qe knaqin zemrat dhe njekohesisht na mundesojn qe te knaqen edhe tjer me postimet tona .. Allahu ju shperbleft per punen qe po beni..

Es selamu alejkum..

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty
MesazhTitulli: Re: Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani :   Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani : Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ahnef ibnu Kajs dhe Kur'ani :
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: As`habët r.a-
Kërce tek: