islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty96%2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty0%2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty0%2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty0%2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty1%2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty2%2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: 2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret   2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyMon 3 Jan 2011 - 14:49

selamu alejkum.pyetje e par.njerz qe lindin me te meta mendore e qe nuk muj me u fal per shkak qe ne xhami per me hy e mu fal duhehs me qen me mend i mir kurse keta njerëz nuk jan me mend mir ndodh qe muj me ba nevojen ne xhami per shkak se jan te semur e ,eh keta a shkojn ne xhenet a ne xhehnem sipas mendimit te juaj .pyetja e 2 njerëzit qe parashikojn gjerat per te ardhmen ata nuk ndimohen nga shejtani sepse vetem allahu e di te ardhmen po keta njerëz qe e din te ardhme 50 % sepse ka pas raste qe ka ndodh ndonje katastrof qe e ka parashiku aj njeri eh une deshta ete them se keta njerz nuk jan te infromuar nga shejtani po une po mendoj se allahu a munet ketyre sikur jusufit a.s qe jav shprejgojeke enderrat.inshalla kesh i qartë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Selam.   2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret EmptyTue 4 Jan 2011 - 15:04

Sa i takon pyetjse se pare dihet se njeriu që nuk është i shëndosh psighikish lirohet bga obligimet.
Muhammedi a.s thot:"Eshtë ngritur lapsi per tre persona per fëmiun derisa te hij në moshën madhore,per njeriun që eshtë në gjum si për ate që nuk është i shëndosh psigjikisht.
Sa i takon hyrjes apo moshyrjes në Xhennet ate e edin vatëm Allahu xh.sh.
Në pyetjen e 2 edhe kishi pyetur edhe ishi pergjigjur,per paragjikimet, nuk e di.
Allahu i din më së miri.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
2 pyetje te rendesishme per hoxhallaret
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: