islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty96%Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty0%Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty0%Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty0%Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty1%Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty2%Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
MesazhTitulli: Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen   Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 1 Jan 2011 - 11:21

Selamu alejkum.Sa per titullin qe e kom ba me shkoj ideja per ata qe nuk besojn per zjarrin e xhehnemit vetem ,thuajni shtine doren ne zjerum pak edhe a po munesh me i nejt ,kurse zjarri i xhehnemit eshte 70 herë ma i fort paramendone qfar djegje eshte ajo ,kjo ide per zjarrin vlen edhe per ata qe nuk falen e ti frikesojm pak .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen   Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 1 Jan 2011 - 13:52

es-selamu alejkum pytje hoxhes se nderuar e vizitova mbram intrevisten me hoxhen e nderuar uzeir ibrahimi All-llahu XH.SH e shperbleft dhe ia shtoft diturin e hajrit e degjova kur tha se jem medhhebit hanefi pytja qfar dallimi kan hanefit prej selefve se mue shum me thojn gjeje nje musliman selef martov a jan te njejt muslimant si hanefit si leseft na nje pergamber e kemi nje Embarassed nje fe islame po qetu se kam te kjart hanefi selef qdo me than kjo inshalla jam e kjart Allahu XH.SH ju shperbleft es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen   Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 1 Jan 2011 - 16:01

Sa per ilustirum te shprehem ketu se hoxha ka thene ne jemi ne medhhebin hanefi dhe kater emdhhebet shkollat juridike jan te pranume kurse keto tjeret qe e quajn veten selefi keto mshefen mas maskes apo petkut vehabi selefi nuk ka me selefi kan qen gjenerata e pare gjenerata e arte as-habet r.a e jo keto sot qe e quajn vitin ahstu e kur e hekin masken jan tjer.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen   Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 1 Jan 2011 - 16:40

Ashtu eshte ilaz shkurt dhe qarte

Ne i permbahemi shkolles juridike Hanefi , kurse selefet thujn se jane por nuk jane ata jane vehabiste

Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen   Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen EmptySat 1 Jan 2011 - 16:42

Cito :
Selamu alejkum.Sa per titullin qe e kom ba me shkoj ideja per ata qe nuk
besojn per zjarrin e xhehnemit vetem ,thuajni shtine doren ne zjerum
pak edhe a po munesh me i nejt ,kurse zjarri i xhehnemit eshte 70 herë
ma i fort paramendone qfar djegje eshte ajo ,kjo ide per zjarrin vlen
edhe per ata qe nuk falen e ti frikesojm pak .


Ikam do shok qe nuk falen mirpo kjo ide nuk eshte e keqe por duhet me ditur faktin se udhezimi vjen nga Allahu kurse ne paguhemi per mundin se sa do te kete efekt ajo mvaret prej atyre se sa ndegjojne dhe i afrohen Islamit


Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty
MesazhTitulli: Re: Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen   Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mendoj se eshte ide e mirë qikjo per qata qe nuk falen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: