islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty96%Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty0%Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty0%Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty0%Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty1%Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty2%Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
MesazhTitulli: Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare   Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 29 Dec 2010 - 10:10

Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Namazi-264x165

Pamja e programit

Të nderuar vizitorë në linkun e mëposhtëm keni mundësi të shkarkoni një program për mësimin e faljes së namazit për fillestarë programi është shumë i qartë dhe shumë më mirë i punuar me shkronja më të mdhaja dhe më i qartë sipas medhhebit hanefi e jo simbas përzirjeve tjera jua preferoj ta merni se ja vlen.

Mernja programin në atachament

Allahu ju shperbleft per postimin.
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
iliralla
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 20/04/2010

Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare   Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 29 Dec 2010 - 10:52

selam alejkum , desha te di se cfare jane keto perzierje te tjera?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare   Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare EmptyWed 29 Dec 2010 - 12:18

Përzirjet tjera janë mu ato me të cilat përballemi çdo dit jo duhet me i lidh doret ne gjoks jo duhet me mar tekbir në supe jo me hap këmbët si shaulin jo me ra me dor jo me gjunj jo me e përzën shejtanin me levizjen e gishtit etj. Këto ne i konsiderojm përzimje tjera sepse ne jemi Forum i cili kryekput i permbahet medhhebit hanefi dhe namazin e falmi në këtë mënyr.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare   Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Program për mësimin e faljes së Namazit sipas medhhebit Hanefi shkollë juridike tradicionale shqiptare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Shkarkime (dowonload) :: Programe Islame-
Kërce tek: