islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty96%Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty0%Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty0%Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty0%Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty1%Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty2%Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
MesazhTitulli: Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!   Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySat 25 Dec 2010 - 7:53

Te nderuar lexues!
Abdesi eshte arma e besimtarit,kunder plimbave te shejtanit te mallkuar.Atyre qe jane me abdes Allahu x.sh u jep gjashte temira:

1.Engjujt(Meleket)qendrojne pran tij dhe i shkruajne sevape dhe miresi vazhdimisht.

2.Te gjitha gjymtyret e tij bejne tesbih(permendin Allahun).

3.Kur bie te flej ne gjum Engjujt e mbrojne ate nga te kqijat e njerzve dhe Xhineve.

4.Vdekjen e ka te lehte.

5.Gjate kohes qe eshte me abdes eshte nen mbrojtjen e Allahut xh.sh.

6.Ne namazin me xhemat nuk e humb asnjiher tekbirin fillestar.Te nderuar lexues,benie abdesin shprehi dhe rini gjith me abdes ,e sidomos kur keni ndonji shqetsim mereni nji abdes se kjo e shuan zjarin e shejtanit te mallkuar,dhe njeherit edhe i perfitoni miresite qe u permenden me larte.

Allahu na na mbrojte nga cdo e keqe dhe na befte nga njerzit e ibadetit.

prg.Burim sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!   Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyMon 27 Dec 2010 - 21:14

Allahu te shperblefte Burim per kete Sqarim

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!   Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptyTue 28 Dec 2010 - 9:09

amin.Admin albi edhe juve zoti ju shperblefte per lexim!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!   Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySun 9 Jan 2011 - 21:22

es-selamu aljkum All-llahu XH.SH te shperbleft per ket qarim shum te mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!   Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! EmptySun 9 Jan 2011 - 22:32


amin moter,edhe juve Zoti ju shperblefte per lexim dhe cdo interesim qe keni per Islamin,Allahu ua shtofte dijen e hajrit....amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!   Sa i vlefshem eshte Abdesi....??! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa i vlefshem eshte Abdesi....??!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: