islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty96%Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty0%Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty0%Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty0%Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty1%Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty2%Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 24 Dec 2010 - 21:25

Selam.
Sa i takon leximit të Kuranit prej fillimit e deri nëfund quhet hatme.
Nëse Kuranin e lexoni pas ndonji dijetari(ai lexon nji ajet dhe ju e përserini mbas tij)prej fillimi deri në fund llogaritet hatme.
Sa i takon pranimit të hatmes ate e din vetëm Allahu xh.sh., por për cdo shkronjë që po e lexoni do të keni 10 sevap, sipas hdithit të Muhammedit a.s.
Un mendoj se mos e leni kleximin e Kuranit, qoft për te vdekur apo për të gjallit.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.


hit counter
Lexuar

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Re: Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 28 Jan 2011 - 20:30

es-selamu alejkum hoxh i nderuar e kam nje pytje per duaen e bukes a asht qekjo dua ne rregull edhe nese ka mundsi me shkruni kur e lexoj une ket dua a duhet me za te lart apo ne vete dhe te tjeret qka duhet lexu qe se din ket dua edhe a duhet fatihan pas kesaj apo vetem ket dua ma bani hallal inshalla jam e kjart selam Duaja e Bukes
Elhamdulil-lahil-ledhi etamena ve sekana ve xhealna minel muslimin.All-llahum-magfir verham vahfedh sahibet taami vel aaaakilin.Ve limen sea fihi ve li xhemil mu minine vel mu minat.All-llahum-me nev-vir kulubena bienvari muhab-betike ve dhikrike ja dhel xhelali vel ikram.All-llahum-mehjina hajaten taj-jibeten bis-sihati ve selameti vel afijeh fid-dini ved-dunja vel ahirah in-neke ala kul-li shejin kadir.All.llahum-me ina neseluke tamamen-ni meh.Ve devamel afijeh.Verzukna husnel hatimeh.All-llahum-me zid vela tenkus bihurmetin-nebiji sal-All-llahu alejhi ve sel-lem.Ve bi hurmeti sir-ri suretul fatia(elhamdulilahi)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Selam.   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 28 Jan 2011 - 21:39

Selam.
Motër e nderuar duaja është në rregull, nëse këte e thua kur je vet , mundet edhe pa zë, por kur jeni me njerëz më mire është që të thuhet me zë. Duaja që thuhet me zë të tjerët mirë është që vetëm të thuan Amin.
Pa përfundimit të duas lexohet Fatihaja dhe më pas përfundon me Salavatet.
Unë po ta shkruaj edhe në gjuhën shqipe që kur ta thuash të kuptojn edhe ata që po e ndëgjojn.
Bismil-lahir-rahmanir-rahim.
Falenderimi dhe lavdërimi i takon Allahut xh.sh. i cili na bëri pjestar të fes Islame, i cili na bëri të mundur cka me hëngër dhe cka me pi, na bëri prej atyre që Zotin e përmendin shpesh dhe pa ja nda.
Mëshira, bereqeti dhe rahmeti i Allahut qoftë mbi ata që pregatitën kë ushqim, të cilët e hëngrën kët ushqim, të cilët u gjendën në kët vend.
O Zot i gjithësis na mundëso të ham prej hajeve të Xhennetit, të pijm uj prej kronit të keotherit, të shoqërohemi me shokët e Xhennetit, për nder të këtyre nimeteve si dhe për nder të Muhammedit a.s. te këndojm suren fatiha.
Me respekt:
Mr. Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Re: Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 29 Jan 2011 - 17:31

es-selamu alejkum hoxh i nderuar njer kerkoj tma bajshe hallall Allahu XH.SH te shperbleft per pergjigjen dhe desha te pyes a duhet edhe ne shqip me ba duan e bukes si ma ke shkru ti pas si te bajm ne arabisht me ze si ne arabisht si ne shqip me ze inshalla kjart Allahu te shperbleft es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Selam   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 29 Jan 2011 - 17:41

Selam.
Inshaallh Allahu të gjithve na shperblen.
Sa i takon duas se a me ze apo pa ze, po jua them se neve kur po i bejme duat, un personalisht e bej et dua qe ua shkrujta juve. Dhe e bej vetem ne gjuhen shqipe dhe e bej me ze te lart,
Mendoj se jam i qart.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Re: Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 8 Feb 2011 - 17:59

selamun alejkum kam nje pytje hoxh i nderuar me trego per sexhden e leximit te kuranit tilavet sexhden a duhet pa tjeter me fal tilavet Razz kur vjen ajeti a po pasi te perfundojm kuranin inshalla jam e kjart Allahu ju shperbleft per pergjigjen es-selmun alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Selam.   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyTue 8 Feb 2011 - 21:25

Selam.
Sa i takon pyetjes suaj do të mundohem të përgjigjem, duke menduar që të jem i qart.
Në Kuran ka disa ajete ku përmendet fjala Razz, dhe personi që e lexon kët ajet obligohet që të bëj Razz.
Gjithsejt në Kuran janë 14 Razz, bërja e këtyre sexhdeve është vaxhib(obligim).
Më mirë do të ishte që njeriu posa ta lexoj ajetin e sexhdes,menjëher posa ta perfundoj leximin e ajetit ta bëj sexhden e leximit(sexhdeittilavetin)
Sexhdeja e leximit bëhet në kët mënyrë: Duke qen me abdes drejtohem kah kiblrja duke thënë merzi(pa tekbir) drejt shkojm në seshde, e pasi që themi 3 her Subhanerabbijel -eala,duke u cu prej sexhdes është mirë që të themi edhe kët dua(lutje) Gufraneke rabbena ve ilejkel mesir.
Me respekt; Furkan.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Re: Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptyFri 11 Feb 2011 - 21:23

Es-selamun alejkum hoxh i nderuar kam nje pytje pse asht mekat me shiku shpien ekosoves edhe pse une se percjell kurr ate por ne nje ders e kam degju nje hoxh kur tha si me pi alkohol si me shiku shpien e kosoves mundsisht pak ma gjersisht nje keshill rreth kesaj inshalla jam ekjart Allahu XH.SH ju shperbleft per pergjegjen es-seamun alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Selam.   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? EmptySat 12 Feb 2011 - 13:51

Selam.
Sa i takon pyetjes suaj edhe pse nuk kam njohuri rreth kësaj shtëpie,por sa i takon në aspektin fetar mendoj se është mëkat shiqimi i këtij programi pasi që në këtë program mohohen gjërat fetaro-kombtare dhe si duket rrinis sonë po i japin nji kahje kah ajo që quhet "kultur", duke ndjekur kët kultur si duket jemi zhveshur nga kulura jonë origjinale.
Shkaku tjetër është se jemi dëshmitar ku armiqt e fes po mundohen si e si te shkatrojn moralin e rrinis islame.
Me respekt.
Furkan.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty
MesazhTitulli: Re: Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?   Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sahkruajti Sara-Luan. A më pranohet hatmeja?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: