islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty96%Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty0%Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty0%Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty0%Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty1%Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty2%Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Softuer për studimin e Kur'anit fisnik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Empty
MesazhTitulli: Softuer për studimin e Kur'anit fisnik   Softuer për studimin e Kur'anit fisnik EmptySun 12 Dec 2010 - 1:11


Softuer për studimin e Kur'anit fisnik Windows32


ZEKR (ذكر)


Versioni 1.0.0 për WindowsSoftuer për studimin e Kur'anit fisnik

Parakushtet për instalim:


Që të mund ta përdorni këtë program pa problem në Windows, ju duhet të keni:


1. Windows 2000, XP ose Vista, Seven, 2003 ose 2008 server,

2. Aktivizimin e suportit të gjuhëve komplekse për Windowsin tuaj (kliko këtu),

3. Një Java (JRE) 1.5.0 ose më të ri (kliko këtu),
Programi për Macintosh dhe Linux .
Instalimi dhe konfigurimi:- Shkarko Programin këtu (7.93 MB), pastaj shpaketoje me Winrar ose Winzip.

- Shko te përmbajtja e pakos dhe kliko fajllin "zekr.exe" që ka formë libri.

- Pasi të hapet programi, shko te
"Tools", pastaj te "Options...". Te rubrika "Languages": përzgjidhe
gjuhën: "Albanian-Shqip" si dhe ndërmerri ndryshimet tjera sipas shijes
sate. Shtype butonin "OK".Shto përkthime:Për të shtuar përkthimet e Kur'anit në gjuhë të ndryshme, madje në shqip 3 sosh (F. Mehdiu, Sh. Ahmeti dhe I. Nahi), shko te ueb faqja dhe shkarko në desktop përkthimin që dëshiron.


Si ta shtoj një përkthim? Shko me radhë:


1. Kliko menynë "Mjetet" (Tools)

2. Kliko nënmenynë "Shto" (Add)

3. Kliko rubrikën "Përkthimet..." (Translations)

4. Shko te vendi ku i shkarkove përkthimet, përzgjidhi të gjitha përkthimet që dëshiron dhe shtype butonin "Open"

Shfaqja e përkthimit standard:


1. Kliko menynë "Pamja" (View)

2. Kliko nënmenynë "Përkthimet"

3. Përzgjidh përkthimin që dëshiron.
Shto recitime:


E njëjta procedurë sikurse te "Shto përkthime"

Për më tepër informacione vizitoni ueb faqen www.zekr.org.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Softuer për studimin e Kur'anit fisnik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Shkarkime (dowonload) :: Programe Islame-
Kërce tek: