islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ejani tè Falemi !! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ejani tè Falemi !! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ejani tè Falemi !! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ejani tè Falemi !! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ejani tè Falemi !! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ejani tè Falemi !! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ejani tè Falemi !! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ejani tè Falemi !! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ejani tè Falemi !! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ejani tè Falemi !! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ejani tè Falemi !! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ejani tè Falemi !! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ejani tè Falemi !! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ejani tè Falemi !! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ejani tè Falemi !! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ejani tè Falemi !! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ejani tè Falemi !! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ejani tè Falemi !! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ejani tè Falemi !! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ejani tè Falemi !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ejani tè Falemi !! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ejani tè Falemi !! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ejani tè Falemi !! Empty96%Ejani tè Falemi !! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ejani tè Falemi !! Empty0%Ejani tè Falemi !! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ejani tè Falemi !! Empty0%Ejani tè Falemi !! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ejani tè Falemi !! Empty0%Ejani tè Falemi !! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ejani tè Falemi !! Empty1%Ejani tè Falemi !! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ejani tè Falemi !! Empty2%Ejani tè Falemi !! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ejani tè Falemi !!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Ejani tè Falemi !! Empty
MesazhTitulli: Ejani tè Falemi !!   Ejani tè Falemi !! EmptySun 21 Nov 2010 - 20:19

Ejani tè Falemi !!


Ejani tè Falemi !! 25731_117514161601746_100000294882386_206099_6264806_a

Duke qenè muslimanè, a e keni pyetur ndonjèherè veten tuaj rreth namazeve qè ju faleni?

A arrini t'i falni namazet nè mènyrèn mè tè saktè,vazhdimisht dhe tè pèrulur,apo i neglizhoni ato, ose i falni vetèm sepse i keni pèr detyrè?


A jeni tè vetèdijshèm pse e falni namazin, ç'farè lexoni gjatè faljes sè namazit dhe nè cilat raste i keni dhènè fjalèn All-llahut?


A e dini kuptimin e tè qèndruarit nè kèmbè, tè pèrkulur, nè Razz dhe tè ulur gjatè faljes sè namazit?


Vallè a i shijoni shpirtèrisht namazet qe falni ?


A ju dridhen zemrat tuaja gjatè faljes sè namazit kur lexoni ajetet kuranore duke pèrmendur emrin e All-llahut?


A qani gjatè faljes sè namazit,qoftè edhe herè pas here?


Namazet qè ju falni, a bèhen shkak qè tè largohen nga sjelljet tuaja tè shèmtuara dhe tè kèqija?


" Pa dyshim, ky Kur'ani i udhèzon njerèzit nè rrugèn mè tè drejtè." ( Isra 17/9 )

Shkruarë nga Historiani :Bujamin Salija

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Ejani tè Falemi !! Empty
MesazhTitulli: Re: Ejani tè Falemi !!   Ejani tè Falemi !! EmptyMon 22 Nov 2010 - 14:46

Es-Selamu Alejkum....

All-llahu Lartësuar ju shpërbleftë me begatitë më të mëdha në këtë botë dhe në botën e ardhshme juve staffin e Forumit- islami eshte dritedhe gjithashtu edhe antarët tjerë që japin kontriburin e tyre për ta ngritur lartë fjalën e All-llahut[subhane we teala]....

E lusim Allahun, xhele shanuhu, që të na mbroj nga fitnet e dynjasë po ashtu edhe nga sprovat të cilat nuk mund ti bartim. E lusim Atë që me dashurin e Tij të pakufishme të na përfshij, dhe të na bëjë nga ata që banorët e qiellit dhe tokës na donë. E lusim Atë që të na dhuroj butësi, dhe të jetë i butë ndaj neve si në këtë botë ashtu edhe në botën tjetër. E Lusim Allahun, xhele shanuhu, që të na dhuroj dije të mjaftueshme që fjalët dhe veprat tona të përputhen me shpalljen e Tij - Kur’anin dhe Sunnetin.Allahu na përmirësoftë gjendjen tonë dhe na udhëzoftë tek çdo gjë që na sjell Kënaqësinë e Ti!. Allahu na faltë për mangësitë tona dhe na largoftë nga çdo gjë që na sjell Zemërimin e Tij!

All-llahume Amin!

Es-Selamu Alejkum.....


Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Ejani tè Falemi !! Empty
MesazhTitulli: El hamdulilah    Ejani tè Falemi !! EmptyThu 25 Nov 2010 - 16:49


  1. Ju faleminderit per te gjitha fjalët e thëna Allahu ju shperbleft edhe juve per fjalet e bukura deri tani keni patur mundësi të shpreheni Allahu ua mundesoft dhe ua shtoft dije për të cilen dhe jemi të thirur në atë dituri shperndajeni dhe informoni edhe tjeret Allahu na mundesoft të jemi nga Trashegimtaret e Tokës të devotshmen qe fjalen e Krijuesit do ta flasim me butësi..dhe me drejtesi do ta praktikojm Es selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ejani tè Falemi !! Empty
MesazhTitulli: Re: Ejani tè Falemi !!   Ejani tè Falemi !! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ejani tè Falemi !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: