islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty96%Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty0%Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty0%Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty0%Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty1%Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty2%Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
muslime
Vizitor
Anonymous


Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
MesazhTitulli: Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim   Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySun 21 Nov 2010 - 11:59

Selam alejkum e komni pyetje per hoxhen un jom e martume edhe pompengon diqka te burri jem se gjith gjys ore pa hi vakti i ikindis a i akshamit um thot hajde dalum mu shetit e tash nuk pe di a ekomma gjynah mos mengu burrin ame hup ni vakt namazit,e tash hoxh i nderuar tlutna tregom se burri pom thot ner kemb tem e ki xhennetin e qata duhet mem ngu qat thom mirpo ky nuk falet veq kajher te xhumat.diten e miretlutna mos ma vononi pergjigjjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
MesazhTitulli: Selam   Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySun 21 Nov 2010 - 13:19

Selam.

Do te mundohet qe te jem i shkurt dhe i qart.
Sa i takon obligimeve ne si besimtar kemi obligime ndaj njeri tjetrit si dhe ndaj Allahut xh.sh.

Kur eshte ne pytje obligimet qe kemi ndaj Allahut xh.sh. nuk duhet te marim pelqimin e burit apo te gruas, sepse urdheri i Allahut eshte mbi te gjitha,por kjo mund tju shkaktoj veshtiresi ne jeten tuaj familjare,poqese ai tenton qe ju te dilni ne kohet e namazeve ather eshte mire qe para se me dal te merni abdes dhe sipas mundesis namazin ta falni ne vetur apo dikund tjeter.

Por un nuk e kuptoj sepse buri juaj eshte musliman dhe se ai duhet te jet i kenaqur qe ju jeni besimtare sepse me besimin tuaj edhe me shum e ruani nderen tuaj dhe te tijin

Sa i takon se thot Xhenneti eshte nen kembet e burit ajo vlen ather kur ju nuk keni serpekt ndaj tij,ndaj femijve, ndaj pasuris se tije etj.E sa i takon namazit poqese ai ju pengon ather jo xhennetin por xhehennemin e keni nen kembet et tija.
Por sidoqoft ju me urtesi mundohuni te bindni ate se po un po vij por me duhet ti pergjigjem edhe thirjes se Allahut ashtu sikur qe i pergjigjem thirjes sate.
Eshte mire qe te gjeni nji modus per nji jet te lumtur por pa prekur ne dispozitat e fes.
Un besoj se me mnecuri dhe me butesi do tia aritni edhe ketij qellimi.
Por namazin mos e leni.
Allahu e udhezoft burin tuja dhe te gjith neve
Me respekt;
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
MesazhTitulli: Re: Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim   Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim EmptySun 21 Nov 2010 - 13:39

Selamun Alejkum nuk lejohet te jape komente antaret tjere per shkak se kjo rubrike eshte vetem per hoxhallaret tane si dhe per ata qe parashtrojne pyetje
Secili parashtron pyetje ne teme te re dhe jep koment vetem ai qe parashtron pyetjen
Andaj kjo teme ketu mbyllet

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty
MesazhTitulli: Re: Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim   Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Një pyetje hoxhës në lidhje me burrin tim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: