islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty20%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty7%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty7%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty7%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty7%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty7%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty7%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty37%Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
MesazhTitulli: Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube   Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 19 Nov 2010 - 22:41


Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube   Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptyFri 19 Nov 2010 - 22:51

Allahu te shperblefte vella Burim ke nje ze jashtezakonishte te bukur.komplimente...!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube   Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySat 20 Nov 2010 - 10:08

Allahu te shperbleft vlla Zudi per ndreqjen ekesaj video ne youtube si dhe vllaun Burim Allahu e shperbelft per kendimin mahnites do te ishte shume me mire ta incizojte me video vllau Burim kte Ilahije se e ka tash programin me lexu incizu me video.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube   Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySat 20 Nov 2010 - 10:20

Allahu ju shperblefte edhe juve admin ,inshallah do kete edhe incizime tjera,Zoti na ndihmofte.amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube   Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube EmptySun 21 Nov 2010 - 10:00

selamu alejkum vellah Allahu te shperblefte gjithmon me cdo te mire

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Sponsored content
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty
MesazhTitulli: Re: Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube   Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Burim Sherifi...selam past Ibrahim nga you tube
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ligjerata nga youtue-
Kërce tek: