islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty96%Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty0%Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty0%Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty0%Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty1%Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty2%Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
MesazhTitulli: Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish   Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySun 14 Nov 2010 - 20:27

Pejgamberi s.a.v.s pasi që vëren se mishi I kurbanit nuk u shpërndahet të varfërve por që piqet dhe ruhet nëpër shtëpi,urdhëron: “Asnjëri nga ju në shtëpitë e tyre most ë mbajë mish të kurbanit më shumë se tre ditë”. Mendimi, “Për Allahun Kurban, për tryeza mish”, është I gabuar.
Qëllimi për zbatimin e ndalesës që e solli Hz.Pejgamberi s.a.v.s ishte që tu ofrohet mish të varfërve.Andaj që ti shpërndani pjesët e mishit fqinjëve, miqve dhe nevojtarëve, mishi që do të ngel mund ta ruani në shtëpitë e tua për sa kohë që të doni.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
MesazhTitulli: Re: Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish   Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySun 14 Nov 2010 - 21:14

Ju faleminderit per informatat reth Kurbanit.. motër. Rolling Eyes

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
MesazhTitulli: Re: Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish   Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish EmptySun 13 Oct 2013 - 0:03

Shume e qelluar dhe mesim per ne si te veprojm me kurbanat jo ti mbushim frizhiderat Allahu ju shperbelft per kete post.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty
MesazhTitulli: Re: Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish   Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kurbani-
Kërce tek: