islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty96%selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty0%selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty0%selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty0%selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty1%selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty2%selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
muslime
Vizitor
Anonymous


selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
MesazhTitulli: selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar   selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyThu 11 Nov 2010 - 22:40

selam alejkum kom ni pyetje per ju,sa i perket shperblimit qe   e merr ni mashkull 72 hyri,e per femra te ndershme a nuk ka shperblim edhe per ato a ,nese ka pse skom ndegju halla apo femnat e ndreshme kan me kan te vetmum un xhenet e meshkujt kan mi pas 72 hyri.selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar   selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 12 Nov 2010 - 10:16

Selam.
Sa i përket pytjes suaj, së pari duhet që ne të mundohemi të bëhemi prej atyreve që do të meritojn mëshirën e Allahut xh.sh, që tna e mundësoj hyrjen në hennet.
Sa i takon hurijve të Xhennetit mendoj se ajo eshtë një cështje që nuk përket në cështjet e Imanit,por sido që të jet,ku është fati të jemi ne prej atyreve, e për femrat me siguri se edhe ata nuk do të jen të vetmauara, me siguri se Allahu xh.sh. edhe për ata ka pregatit dhurata,sepse ata do të shëndrohen në hyri,e do të jenë edhe ata të martuara. Sepse nji llogari matematikore na qr rezulltatin se femart nuk do ngelin pa u martuar, sipas asaj me 70.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar   selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 12 Nov 2010 - 15:52

Selam alejkum e faliminderit shum per pergjigjje e Allahu ju shperbleft,edhe selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar 61460 qe per Allahun jena te barabart si femrat ashtu edhe mashkujt,qysh veprojm ashttu edhe shperblehum,e inshalla hoxh i nderuar Allahu ty e mu e krejt muslimant na shperblen me xhennet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
MesazhTitulli: Selam.   selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar EmptyFri 12 Nov 2010 - 19:40

Selam.
Gjithashtu edhe nga ju, e inshaallah Allahu xh.sh. ua mundëson të gjith besimtarëve, ti shijojn kënaqësit e Xhennetit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar   selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
selam alejkum kom ni pyetje per ju hoxhallar të nderuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: