islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty96%Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty0%Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty0%Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty0%Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty1%Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty2%Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kam një pyetje për hoxhallarët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
hakif
Vizitor
Anonymous


Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
MesazhTitulli: Kam një pyetje për hoxhallarët   Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySat 6 Nov 2010 - 20:17

un e kom ni pyetje lidhur memotren tem ajo osht 21vjeqare edhe i fal 5 koht namaz mirpo para ni muji osht rrxu prej 4 metrave nalsi edhe eka kris boshtin korrizor ne 3 vena(unazen e 2,3,7) eka qendru 5 dit ne spital e tani edhe 5 dit nuk u fal te shpia por mas 10gjithsej ja ka nis apetmu fal mirpo veq sabahun e akshamin komplet edhe tjera koht veq farzet,epyetja jem osht se nana edhe hallat e mia e krejt gati i thojshin mos u fal se veq po hin un gjynah me shpirtin ton,e tash po i intereson qe a ka ba mir qeu fal a pernime veq osht hi ne gjynah.selam alejkum e Allahu ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
MesazhTitulli: Re: Kam një pyetje për hoxhallarët   Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySun 7 Nov 2010 - 3:04

esselamu alejjkum vlla Inshalla motra juaj sherohet perfundimisht shyqyr qe e ka rujt Allahu mos mu bo ma veshtir,e sa pergjigjen e mer inshalla nga hoxhollret te sakt se un sjam kompetent sepse sjam hoxh!vetem deshta mnyr direkte ti deshiroj motres suaj sherim.dhe forcim te imanit nga kjo qe i ka ndodh,Inshall e forcon Namzi i saj dhe behet ma mir se si ka qen.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
MesazhTitulli: Selam   Kam një pyetje për hoxhallarët EmptySun 7 Nov 2010 - 8:03

Selam.
Së pari më lejoni që tju dëshiroj shërim të shpejt dhe të plot. Inshaallah kthehet sërish në gjendjen e më përparshme me lejen e Allahut xh.sh.
Sa i takon përgjigjes suaj do të mundohem që sa më shkurt dhe qart të përgjigjem.

Obligueshmëria e faljes së namazit është nji obligim që Allahu xh.sh. e bëri kur Muhammedi a.s. ishte në Miraxh, ndërsa obligimet tjera janë bërë në tokë. Mu për këte dijetarët thonë se: Obligimet tjera kërkojnë plotësimin e kushtit si psh agjërimi kërkon shëndetin, mos të jet në udhëtim etj.

Namazi është nji obligim që nuk ka ikje prej tij, kështu që njeriu i cili është i shëndosh duhet ta fal në këmbë, e nëse eshtë i sëmur ulur apo shtrirë, bile bile edhe nëse nuk mundet te shqiptoj lejohet vetëm me shenja e assesi ta anashkaloj(ta lërë) pa e falur. Sepse ka shum ajete që urdhërojn për kryerjen e këtij obligimi si dhe hadithe të Muhammedit a.s. ku në një hadith thot" Gjëja e parë që do të pyetet njeriu në ditën e gjykimit do të jet namazi"
Pra motra juaj e ka pasur me të drejt që nuk e ka lënë namazin, nëse ende ka vështirësi ate mund ta fal ulur apo shtrirë e assesi ti largohet, edhë nëse i ka mbetur ndonji namaz pa fal duhet që ate ta bëj kaza.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Kam një pyetje për hoxhallarët Empty
MesazhTitulli: Re: Kam një pyetje për hoxhallarët   Kam një pyetje për hoxhallarët Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kam një pyetje për hoxhallarët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: