islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty96%Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty0%Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty0%Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty0%Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty1%Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty2%Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Edhe nje pyetje per Hoxhallaret

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ilirjakupi
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
Ilirjakupi

Numri i postimeve : 11
Data e regjistrimit : 03/07/2010

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 2 Nov 2010 - 19:25

Eselamu alejkum.
pyetja ime eshte, A eshte e vertete se ne Kur'an nuk shkruan askund qe njeriu te fale 5 kohe namaz.
Une kete e kam degjuar dhe nuk e kame shume te qarte.
Ju lutem na komentoni...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyTue 2 Nov 2010 - 23:28

pse dyshon ne ket gje vlla?ne Embarassed edhe hadith bash menyren me te sakt e pershkruan ALLAHU ne Embarassed 5kohet. edhe eshte hadith i gjat ku Muhamedit s.a.w direkt apo drejtperdrejt i obligohet nga Allahut 5 kohet e namazit.nese ke ndegjua per shkuarjen e tij ne miraxh nga mesxhidul aksa-ja.nese do hollsisht te vertetohesh ndegjoje ndoj ders,psh nga mazllam mazllami ne yutube edhe e ki ne hollsi apo detaje qeshtjen e namazit.bile per veq se 5 koheve Allahu na urdhnon qe te ngremi mbas mes nate nga gjumi te bejm edhe namaz nate.kshtu qe vllaa bash namazi eshte shum i sakt edhe farzi numer nji mbas shahadetit menjiher obligohet njeriut per namazin.Eselamu alejjkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 3 Nov 2010 - 9:31

Selamu alejkum vlla Selam une me sa e di ju nuk jeni hoxhe e aj pyetjen ja ka drejtuar hoxhalalrve e ata do ti pergjigjen pyetjes dhe do tja argumentojn dhe nuk ka nevoj ta drejtoni ne youtube sepse nuk ehste evtem Mazllam Mazllami qe folen per namaizn po te gjith hoxhalalret folin per namazin po aj konkretisht ketu pyetjen ua ka drjetuar hoxhallarve te forumit ju kisha lutur qe nje pyetje qe nuk ehste shtruar per diskutim mos me i mar kompetencat e me fol cdo kush por vetem ata qe jan kompetent per nje ceshtje pra ata qe jan hoxhallar dhe kan shkri mend per msimine ketij dini.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 3 Nov 2010 - 18:01

esselamu alejjkum me vend e ki shumm vlla admin,e pash disi te arsyshme te pergjigjem per namazin,se eshte nji pytje qe e dim shumica ne forum dh e shumica muslimanve. edhe sot nuk eshte e domosdoshme me qen hoxh per gjera sekondare te fes se edhe un me at timen mundohem te shkrij mend,edhe vetm si shembull e mora at hoxhen e lartpermendur pa i ofendu te tjeret sepse kam raporte te mira me gjith hoxhollaret.po nejse une nese ja kam mar ndoj kujt ketu kompetencat kerkoj falje.kshtu qe shumica do mendojn njejt si une SE SKAM BERE NDOJ GJE TE KEQE!!edhe nji her flm per ket kshill qe ma dha.klm

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 3 Nov 2010 - 21:27

Vlla i nderuar jo aspak nuk ju kam ofenduar por mendojs është më e udhës q0δ në pytjet që postohen mu në rubrikën pyetje dhe përgjigje përgjigjen vetëm hoxhalalrët. Unë edhe spe jam hoxhë me profesion nuk e mar të drejtën me u përgjigjur në pyetje sepse në forum kemi hoxhalalr kompetent që meren me këtë çështje e kan ketegorine veçan hoxhalalrët aktiv.
Unë ju kuptoj shumë mirë se ju keni dashtur me edhënë mundin tuaj në lidhje me ngritjen e islamit por vlla kemi rubrikat tjera si diskutime islame dhe me shkrujt komente en të gjitrha rubrikat tjera në përjahstim të rubrikës pyetje përgjigje q0δ ju drejtohen hoxhalalrve.

wes-selamu alejkum e Allahu ju shpërbelft për mir0δkuptimin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 3 Nov 2010 - 22:19

mir edhe un pajtohem.por ja e bera tash!qka ti besh.kshtu qe do e kem parasysh,ket si rregull tash e tutje,sepse nuk e kam mendua se eshte lloj rregulle pergjigjet per riza te zotit.po si do qe te jet un jam dakord.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyWed 3 Nov 2010 - 22:21

Allahu ju shpërbleft për mirëkuptimin vlla ska dert se jeni përgjigjur e keni hallall nga ne Allahu qoft i kënaqur me juve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Sselam   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 5 Nov 2010 - 15:08

Selam.
Së pari ju kerkoj ndjes për vonimin e përgjigjes por duhet të na kuptoni se edhe ne kemi angazhimet tona!
Sa i takon përgjigjes suaj, nuk është e vërtet se në Kuran nuk cekn 5 kohët e namazit,por të gjithë kohët e namazit janë të cekura në Kuran po ti tregoj edhe ajetet që të bindesh edhe vet.
Po ti (Muhammed) me durim përballo atë që ata tëthonë, para lindjes së diellit dhe para perëndimit madhëro me falënderim Zotintënd. Falu për hir të Tij edhe në një pjesë të natësedhe pas sexhdes (pas namazit farz).(50/ 39)

Prandaj, ti bëhu i durueshëm ndaj asaj që thonëata, dhe duke falënderuar Zotin tënd, falu para lindjes së diellit dhe paraperëndimit të tij, falu edhe në orët e natës dhe në skajet e ditës, ashtu që tëgjesh kënaqësi (me shpërblim).(20 /130)
Fale namazin kur zbret (nga zeniti) dielli, ederi në errësirën e natës dhe duke bërë lutjen (namazin) e agimit. Vërtet,lutja e agimit është e përcjellur.(17/78)
Dhe fale namazin në dy skajet e ditës, e edhe nëorët e afërta (me ditën) të natës. S’ka dyshim se veprat e mira i shlyejnë atotë këqijat. Kjo është një këshillë për ata që pranojnë këshillat.(11/114).
Atëherë, All-llahun lartësojeni kur të vijëmbrëmja dhe kur të agojë mëngjesi.
Falënderimi i takon vetëm Atij prej gjithë çkaka në qiej e në tokë, edhe në mbrëmje edhe ditën.(30/17,18)

Kryeni faljen (namazin) dhe jepeni zeqatin, eçfarëdo të mirë që e përgatitni për veten tuaj, atë e gjeni tek All-llahu. S’kadyshim se All-llahu përcjell çdo veprim tuajin.(2/110)

Vazhdoni rregullisht namazet (faljet), e edheatë namazin e mesëm, dhe ndaj All-llahut të jeni respektues (në namaze).(2/238)
Mendoj se këta ajete do te jen të mjaftuara për ate se në Kuran ceken 5 kohët e namazit.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptyFri 5 Nov 2010 - 16:38

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret 483844
Allahu ju meshirofet juve pikesepari dhe familjen e juaje Mr Uzeir Ibrahimi.
Njerezit siç jeni ju meritojne te ngrihen ne piedestalin me te larte!!Ashtu flasin njerzit e ngritur duke perdorur argumente dhe ndenjat e arsyes.
Rolling Eyes

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Ilirjakupi
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
Ilirjakupi

Numri i postimeve : 11
Data e regjistrimit : 03/07/2010

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySun 7 Nov 2010 - 21:00

Ju falemenderoj shume per pergjigjen tuaj Mr Uzeir Ibrahimi, Allahu ju shperbleft.
E bera kete pyetje sepse ne shkolle me nje shok timin bisedonim per Islamin dhe ai me tha se ne Kur'an nuk shkruan per 5 kohet e namazit, une nuk isha dakord, por nuk kisha fakte per ta bindur sepse une akoma nuk e kam lexuar Kur'anin. por tani kam fakte per ta bindur se ne Kur'an ceken 5 kohet e namazit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ilirjakupi
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
Ilirjakupi

Numri i postimeve : 11
Data e regjistrimit : 03/07/2010

Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret EmptySun 7 Nov 2010 - 21:04

Gjithashtu ju falemenderoj edhe juve Selami per pergjigjen Zoti te shperbleft.
E bera pyetjen per Hoxhallaret sepse doja nje pergjigje te sakt te kesaj pyetje dhe mendova se vetem njo Hoxhe munde te me jap nje pergjigje te sakte.

Ju falemenderoj edhe nje here
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty
MesazhTitulli: Re: Edhe nje pyetje per Hoxhallaret   Edhe nje pyetje per Hoxhallaret Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Edhe nje pyetje per Hoxhallaret
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: