islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty96%Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty0%Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty0%Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty0%Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty1%Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty2%Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ilirjakupi
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
Ilirjakupi

Numri i postimeve : 11
Data e regjistrimit : 03/07/2010

Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s   Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyMon 1 Nov 2010 - 17:57

Eselamu alejkum të nderuar hoxhalalr pasi që më është parashtru disa her kjo pyetje desha që të njetën tua parashtropj juve këtë pyetje sepse perosni në fjal thotë se kjo distanc 0është diku 6000 vjet dhe se sipas tij ka hadith. Pra nëse ju keni ndonjë argument ju lutem që ta shkruani.

Pyetja është:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s   Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyTue 2 Nov 2010 - 11:25

Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s 483844
S'pari ju pergezoi per interersimin tuaj qe keni ne kete forum Islam,dhe Lus Allahun xh.sh qe t'ua shtoje dijen e hajrit.amin

Pergjigja e pyetjes suaj eshte:

Diferenca kohore mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s si pejngamber i fundit dhe si vula e gjithe pejngambereve ka qene 500 vjet.

me respekt
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s   Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyMon 13 Dec 2010 - 14:29

es-selamu alejkum pershendetje per stafin e forumit islamieshtederit pytje per hoxhen e nderuar cilin sunet na lejohet me lan pae fal me arsye te drekes a te ikindies a te jacies dhe nese e lami ndonje suneti te ketyre tri kohve qe i permenda a e kam gjyhna inshalla pytja e qart Allahu ju shperbleft es-selamu alejekum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
MesazhTitulli: Selam.   Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s EmptyMon 13 Dec 2010 - 15:34

Selam.
Sa u takon suneteve ato ndahen ne sunete te forta dhe te lehta.
Sunete e forta jan ata sunete që Muhammedi a.s rregullisht i ka punuar dhe ka porositur që të punohen, sic janë:Sunetet e Sabahut,Drekës dhe të Akshamit.
Ndërsa sunete të lehta jan ata sunete që Muhammedi a.s. disa her i ka punuar e disa her jo sic janë:Sunetet e Iqindis dhe të Jacis.
Pra me arsye mund të lihen sunetet e Iqindis dhe të Jacis.
Në rast të vecanta mund të lihen edhe sunnetet tjera,sepse nga vet emërtimi kuptohet se jan vepar të cilët Muhammedi a.s. i ka kryer dhe ka porositur që edhe ne ti kryejm.
Për kryerjen e sunneteve do te shperblehemi,në të kunderten nuk do te kemi përgjegjesi,por nuk lejohet që ti anashkalojm nga neglizhenca jonë.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s   Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje Hoxhallarve:Sa eshte e gjate diferenca mes Isait a.s dhe Muhamedit a.s.v.s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: