islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty96%A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty0%A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty0%A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty0%A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty1%A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty2%A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mire
Vizitor
Anonymous


A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
MesazhTitulli: A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?   A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 13 Oct 2010 - 23:43

Selam Alejkum

A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?Allahu Ju Shperbleft.bmp
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
MesazhTitulli: Re: A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?   A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyWed 13 Oct 2010 - 23:50

Inshallah do ta shkruajm dhe do tua dërgojm tek rubrika Kuran pasi ju nuk qenkeni i e regjistrum/e per me ua dergu ne pv apo email sjeni i identifikum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Mire
Vizitor
Anonymous


A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
MesazhTitulli: Re: A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?   A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 14 Oct 2010 - 0:30

Vëlla Allahu Ju Shperbleft per mundim por une arrita te gjeja Suren El-Kijame.
Nuk deshiroj qe te ju lodheni.Allahu Ju Shperbleft me xhennet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
MesazhTitulli: Re: A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?   A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? EmptyThu 14 Oct 2010 - 0:42

Amiin gjithashtu edhe juve megjithat do ta bënim me knaqësi.Alahu ju shpërbleft për vizitën.

Allahu ju shperbleft per postimin.
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty
MesazhTitulli: Re: A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?   A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A mund te me jepni suren El-Kijame ne gjuhen arbe por me shkronjat latine?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: