islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
29 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 29 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty96%A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty0%A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty0%A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty0%A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty1%A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty2%A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A lejohet operacioni ne kete menyre?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tait
Vizitor
Anonymous


A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
MesazhTitulli: A lejohet operacioni ne kete menyre?   A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyTue 12 Oct 2010 - 23:17

Selam Alejkum

A mund te me tregoni se a leojohet operacioni i vesheve nese njeriu e ka ma perpara ma qitne se une sa e di lejohet operimi i pjeseve te trupit qe jane abnormal kurse per zbukurim nuk lejohen.Allahu Ju Shperbleft me xhennetin Firedus.


hit counter
Lexuar gjithësej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
MesazhTitulli: Re: A lejohet operacioni ne kete menyre?   A lejohet operacioni ne kete menyre? EmptyWed 13 Oct 2010 - 8:05

Alejkum Selam!

Do te mundohemi qe pyetjes suaj t'i pergjigjemi sa me shkurt dhe qarte ,inshaAllah do te jemi te kuptueshem.

pergjigjja:

Nese shkaku i operacionit qe mjeku ka konstatuar eshte salltanet apo luks i paster ,ose nje deshire personale qe gjymtyren e trupit ta shendroje ne nje gjendje me te pershtatshme ose me te bukur,atehere operacioni nuk eshte i ligjshem(i lejuar)dhe kjo perfshihet ne ate qe Allahu xh.sh e ka ndaluar dhe qe e konsideron orvajtje per te ndryshuar krijimin e Allahut aze ve xhel.
Duke u mbeshtetur ne regullat e fik-hut qe i kemi te njohura ,del se operacioni qe behet per te menjanuar ndonje te mete(sakatllek)ose te pritet ndonje gisht qe eshte i tepert ose te drejtohet hunda e shtrember apo veshi sic e keni parashtruar pyetje,apo syte e shtrember ,eshte pune humane e lejuar si per mjekun ,ashtu edhe per pacientin qe e ka kete deformim apo kete te mete trupore.
Dua tu perkujtoje i nderuar se :Ka pasur edhe prej sahabeve shokeve te Pejngamberit a.s ,te cilet kan prere nje pjese te hundes dhe e kan riparuar me nje pjese te kompletuar prej ari,dmth eshte e lejuar nese behet per shkaqe qe i permenda.We Selamu alejkum!

Kjo ishte pergjigja e pyetjes suaj ,insha;llah do jeni te kenaqur!

me respekt nga Hoxha:Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ A lejohet operacioni ne kete menyre? 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A lejohet operacioni ne kete menyre?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: