islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty96%Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty0%Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty0%Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty0%Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty1%Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty2%Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ummu Semih
Motrat islame
Motrat islame
ummu Semih

Numri i postimeve : 31
Data e regjistrimit : 07/04/2010
Mosha : 47
Nacionaliteti-Sheti : Verden-Germany

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyFri 8 Oct 2010 - 23:25

A mund te me tregoni si behet rukja?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Selam   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptySun 10 Oct 2010 - 11:24

Selam
Rukja është lexim i disa ajeteve Kuranore me qëllim shërim të njeriut duke pasur shpresën vetëm nga Allahu xh.sh.
Rukja bëhet në kët mënyr: Duke qen me abdes,sipas mundësis te kthehesh edhe ka Kibla, e mer personin para vete lexon disa her ajetin Kuranor,personin e sëmur e fryn në fytyre,me një frym të leht,dhe përsëri vazhdon me ajtin tjeter përsëri e fryn dhe kështu deri ne fund duke i lexuar ajetet qe jan të caktuara të lexohen.Dhe më në fund bënë edhe këtë dua"O Zot un bëra ate që munda, Ti je ai që jep jet dhe vdekje,sherim dhe sëmundje,Kurani është ilaci shpirtëror dhe trupor i njeriut, mëshira yte tejkalopn hidhërimin tënd,pra të lutem o Zot tregoje mëshiren tënde duke shëruar kët personin e sëmur Amin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 9 Dec 2010 - 15:42

es-selamu alejkum wr wb kam nje pytje hoxhes se nderuar kur duhet me axheru dhe sa dit duhet mi axheru ne muajin e hixhrit inshalla e kajrt All-llahu XH.SH ju shperbleft es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 9 Dec 2010 - 15:53

We Alejkum Selam moter!
Agjerimi ne muajin Muharem eshte sunet ,vete pejngamberi a.s ka agjeru ne kete muaj ,ky muaj komplet eshte i shenjte dhe ka vlere te madhe.
Ne kete muaj eshte edhe ashureja (dita e 10)e muajit muharem.
Por nese agjeron duhet me agjeru diten e 9-10 dhe 11.dmth dites dhjete i shton nji dite para nji mrapa,sepse kete dite edhe jehudet e respektojne me agjerim.Qe ne mos te bejme pergjasim me jehudet perveq dites se 10 agjerojme edhe 1 dite para dhe 1 dite pas saj.
Inshallah moter,pergjigja ime do jete e qarte per juve,dhe inshallah te gjithe ata qe do e rspektojne ashuren me agjerim Allahu ua pranofte.amin


Me Respekt
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 9 Dec 2010 - 17:46

amin All-llahu ju shperbleft me xhennetin me te lart inshaAllah po shum e qart pergjigjja inshaAllah edh e juve All-llahu XH.SH ua pranin dhe ua shton dituren hala ma shum es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 9 Dec 2010 - 18:20

amin amin moter ,Allahu qofte ikenaqur me punen dhe ibadetet tona.Edhe juve Allahu mos ju privofte nga shperblimet e Tij ,per interesin qe keni ndaj ceshtjeve Islame.amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 9 Dec 2010 - 19:25

ma bani hallall nese poe teproj se pse kam shum pytje Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? 61460 qe jan antare e keti forumit islamieshtdrit po i marr pergjigjet te qarta dhe menje her kam deshir te di se kur asht ma mir me ba dhikrin psh ne jacien kur ta fali a pasi ta kryej krejt namazin e jacies a po kam degju se dhikri bahet pas qdo farzi ne drek aksham dhe jaci inshaAlla pytja e qart Allahu ju shperbleft es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? EmptyThu 9 Dec 2010 - 20:09

- Nuk ka asnji problem moter neve nuk ngurojme te ju pergjigjemi edhe ne kete pyetje ,Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? 61460 qe kemi keshtu njerz qe interesohen per Ibadetin e Allahut te bejne sa me mire.

- Dhikti sic permendet eshte i mire pas cdo farzi,por ne kete rast te ashures duhet te behet sa me shume dhiker edhe naten e ashures edhe diten,naten e ashures kisha thene me bo pas jacije,kurse tedites kuptohet pas cdo namazi farz qe do besh do i bashkangjesesh edhe dhikrin e dites se ashures.
We selamu alejkum................!
Me Respekt
Burim sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty
MesazhTitulli: Re: Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?   Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Selamun alejkum .Nje pyetje Hoxhes?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: