islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty96%Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty0%Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty0%Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty0%Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty1%Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty2%Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhes te nderuar?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ummu Semih
Motrat islame
Motrat islame
ummu Semih

Numri i postimeve : 31
Data e regjistrimit : 07/04/2010
Mosha : 47
Nacionaliteti-Sheti : Verden-Germany

Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhes te nderuar?   Pyetje hoxhes te nderuar? EmptySun 3 Oct 2010 - 23:10

Hoxhe i nderuar ,djali im i cili ka tete vjet zgjohet shume shpesh(jerm )don te thote se pasi e ze gjumi zgjohet i trishtueshem ,shikon me nje shiqim te quditshem,i habitur ,qan,ndonjehere dhe vrapon neper banese ,gjithashtu thot fjale se ka frike .Edhe pse kam pyetur disa edhe me pare me kane thene se duhet ta fryj me dovat ajetul kursijj,kulhuvallahun dhe kul eudhat, e bej kete po megjithate ngrihet prap . A mund te me tregoni se a mund te bej edhe dicka tjeter ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyMon 4 Oct 2010 - 10:07

Selam.
Njëherit me lejoni që ndjej kqardhje per problemin e fëmijës suaj, duke shpresuar që Allahu xh.sh. sa më sjpejt tai largoj këtë sëmundje.Ndoshta fëmiju juaj ka ndonji shqetsim apo ndonji shtypje nga dikush dhe e mban ate fsheht.Por sido që të jet ju së pari do mundoheni që të jani sa më afër atij duke qen e lirë në bisedat e juaja me te.
Poashtu Kurani është edhe shëruesi më i mire i njeriut,sepse është fjal e Allahut xh.sh.,meqense ju i lexoni ata që i cekët më lartë,është mirë që gjat leximit të këtyre sureve,të njëjtën ta bëni duke e fryr nji shishe me uj, dhe ma at uj tia lani fytyrën para se të flej.
Edhe pse nuk kam njohuri rreth kësaj cështjeje por duke u bazuar në disa libra po ju jap ehe disa sure tjera që duhet lexuar.
Pra së pari do lexoni (Suretul Fatihan 1-7,Suretul Bekare 1-5,Bekare 163-64,bekare 255-257,Bekare285-86,Suretu Ali Imran18-19, Suretul Muminun115-118,Suretu Saffat 1-10,Suretu Ahkaf29-32, Suretu Rrahman33-36,Suretul Hashr21-24,Suretul Xhinn1-9,Suretul Ihlas1-3, Suretul Felek1-5,dhe Suretu Nnas1-6)
Dhe kete do i lexoni disa her me ne fund me duart e juaja do ferkoni tërë trupin e femijut tuaj para se të flen.Poashtu do beni të njëjtën gjë edhe në uj, do lani pak fytyren e fëmijut dhe do i jepni që të pij pak praj atij ujit.
Inshaallah Allahu ia largon, kët shqetsim.
Me respekt:
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
ummu Semih
Motrat islame
Motrat islame
ummu Semih

Numri i postimeve : 31
Data e regjistrimit : 07/04/2010
Mosha : 47
Nacionaliteti-Sheti : Verden-Germany

Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje hoxhes te nderuar?   Pyetje hoxhes te nderuar? EmptyMon 4 Oct 2010 - 10:32

Alejkum Selam,shume falemindeit per pergjigjen tuaj,do te veproj ashtu siq keni shkruar.Inshallah Allahu mi pranon lutjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pyetje hoxhes te nderuar? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje hoxhes te nderuar?   Pyetje hoxhes te nderuar? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje hoxhes te nderuar?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: