islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhës: EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhës: EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhës: EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhës: EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhës: EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës: EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës: EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës: EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhës: EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhës: EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhës: EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhës: EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhës: EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës: EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës: EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhës: EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhës: EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhës: EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhës: EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhës: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhës: EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhës: EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhës: Empty96%Pyetje Hoxhës: Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhës: Empty0%Pyetje Hoxhës: Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhës: Empty0%Pyetje Hoxhës: Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhës: Empty0%Pyetje Hoxhës: Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhës: Empty1%Pyetje Hoxhës: Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhës: Empty2%Pyetje Hoxhës: Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhës:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rina
Vizitor
Anonymous


Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyWed 29 Sep 2010 - 12:26

Nje pyetje une i fali 5 vaktet ne dite e lus Allahun me ndihmu pse nuk po me ndihmon   a mire me shku te hoxha me shkru se kur dikush me lshon fjal te renda une merzitna shume   qa me thu me ba
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje Hoxhës: EmptyWed 29 Sep 2010 - 12:45

Selam
Së pari me vjen mire që je nji person i cili i fal 5 koh të namazit.Duhet të dijmë se faljen e 5 kohve të namazit e kemi obligim nga Allahu xh.sh.,si shenjë falenderimi dhe respekti.
Dhe se namazi nuk duhet të falet kur njeriu ka nevoj për plotësimin e dëshirave.
Sa i takon lutjse për ndihme, dhe nuk po ju plotësohet dëshira,ndoshta edhe në ate ka një mirësi,duke pasur parasysh se mvaret cfar dëshire është ajo,poashtu nuk duhet haruar se dëshirat e kësaj boteje jan të përkohshme, e ndoshta Allahu xh.sh.po au le që dëshirat tua plotësoj për at bot tjetër.Poashtu si shkak i mosplotësimit të dëshirave tona mund të jen edhe mekatet tona që po i kryehm gjat kohës.
Sa i takon te shkuarit te "Hoxha" për te shkruas që tët hiqen mbërziat, mendoj se është humbje kohe,dhe ne si besimtar per cdo gjë duhet drejruar Allahut e jo njeriut.Sepse Ai është mbisudesi i gjithckafit, dhe Fuqiploti.A se te thijn njerzit dicka un mendoj se nuk duhet te marim shum me seriozitet thenjet e njerzve, për fat të keq shumica e njerzve me se tepërmi mundohen të mos hidhërohen me njeriun se sa me Krijuesin e tij.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyWed 29 Sep 2010 - 17:31

Cito :
për fat të keq shumica enjerzve me se tepërmi mundohen të mos hidhërohen me njeriun se sa meKrijuesin e tij.

Selamun Alejkum hoxhe uzair metevertet fjale me vend eshte kjo Allahu te shperblefte

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyTue 21 Dec 2010 - 16:50

selam alejkum hoxh inderuar a osht ma mir mu fal un gjuhen arabe masi qe edhe kurani ka zbrit un gjuhen arabe a un gjuhen shqipe,se mu pom thojn falu shqipe e mos u fal arabisht seme dasht Zoti tkish fal un arabi e masi je shqiptare duhet mu fal shqip.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyTue 21 Dec 2010 - 17:39

We Alejkum Selam!Moter,pyetja eshte me vend ,Ti falu ashtu siq duhet ne gjuhen arabe,siq ka urdheru Allahu xh.sh dhe siq ka praktiku Pejngamberi i Allahut Muhamedi .a.s,e ata qe kerkojne mu fal ne gjuhen shqipe ,ata veq i bejne qef vetes dhe bejne bajram me vetveten,se nuk e kan mendjen edhe shqip mu fale.Po nese mujne mu fale shqip le tefalen nese munden.!!!


Me Respekt
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Pyetje Hoxhës: 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyTue 21 Dec 2010 - 18:53

Allahu te shperbleft vllau burim-sherifi qe ma ktheve pergjigje shum shpejt edhe shkurt mirpo me ni kuptim shum te madh e shum te bukur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyTue 21 Dec 2010 - 19:02

selam alejkum hoxh i nderuar,um fal qe po ju boj shum pyetje ndoshta edhe palidhej ju doken juve masi dini shum mirpo un spo i di.pyetja osht a osht haram me ja dhan do pare ni fukareje nqoft se te thot burri jo mirpo ato pare me tan tuat e jo tina,e ti me dit qe qaj fukareja ndosh qe nuk ka as me hanger buk nganjeher
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Selam.   Pyetje Hoxhës: EmptyWed 22 Dec 2010 - 20:39

Selam.
Sa i takon ndihmes së ndërsjellt ne e kemi obligim moralo fetaro-kombtare.
Allahu xh.sh. në shum ajete Kuranore na obligon që tu ndihmojm fukarave. Sa i takon parave nese ata jan tuat pra i keni fituar ju dhe e dini se personi me të vërtet eshtë nevojtar, nuk ka nevoj të marish leje nga bashkshori, sepse këte ta urdhëron dhe ta lejon Allahu xh.sh. mirëpo që mos të vij deri te mosmarveshja ndermjet ciftit bashkshortor, më mirë që ate ta bëni edhe pa njohurin e tij.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: EmptyWed 22 Dec 2010 - 20:46

Vallahin qashtu ja kom ba, po u tutsha mos kom ba haram qe tinza burrit ja kom qu qasaj familje do pare.Allahu te shperbleft qe mu pergjigje un pyetje time
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Pyetje Hoxhës: Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:   Pyetje Hoxhës: Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje Hoxhës:
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: