islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty96%Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty0%Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty0%Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty0%Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty1%Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty2%Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gast
Vizitor
Anonymous


Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
MesazhTitulli: Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?   Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Sep 2010 - 11:55

Es Selamun Alejkum
Kam nevoj per ndihmen e vllezerve dhe motrave qe jan nga tetova e qe gjenden ketu ne forum..
Une jam nga kosova ne tetov kam pas nje mik me te kam pas biseda te shumta ne internet mirpo pas nje kohe ai nuk ka hy me dhe keshtu nuk kemi biseduar me dhe nuk kam adres dhe numer te telefonit te atij miku perveq email adresen qe kemi bisedu po me ne email ai nuk hyn.
Ka koh qe e kerkoj neper forume po nuk e gjej dot dhe sdi si ta kerkoj kam pas menduar te shkoj ne tetov ta kerkoj po pa adres nuk disha si tja nis edi se shum her shkonte te xhamia larme ai keshtu me tregonte etj..
Nese shpreh dikush deshiren per te me ndihmuar do ti tregoj emrin dhe mbiemrin e ndoshta do behet diqka te pakten adresen te ma gjej me kryen shum pun.
Allahu e beft hajr
Selam Alejkum nga vellau juaj ne islam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
MesazhTitulli: Re: Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?   Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Sep 2010 - 11:59

WE ALEJKUM SELAM VELLA I NDERUAR PO NE JEMI NGA TETOVA SI UN DHE ADMINI MUNDET ME NA TREGU EMRIN DHE MBIEMRIN E NESE NJOFEM TE TREGOJM PSE JO ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gast
Vizitor
Anonymous


Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
MesazhTitulli: Re: Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?   Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Sep 2010 - 12:06

Allahu ju shperbleft.
Emrin e ka Adem po ashtu edhe mbiemrin Ademi
anetarve tjer te familjes se ademit nuk jau di perveq nje vajze qe me tregonte se e ka ne medrese duke mesuar per islamin,edi se jan me duket 4 antar Ademi bashkshortja dhe dy vajza.
keto ishin pak informata po me shum nuk kam po te me ndihmonit ne kete do te ishte pun shum e mir nga ana juaj.
:"Ndimonu ne pune te mira e ne Devotshmeri"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
MesazhTitulli: Re: Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?   Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Sep 2010 - 12:08

Une e njof nje Adem dhe eshte nga rethina e Tetoves nga Pallcishti ehste fetar ehste i ri ndoshta afer te 40 tave e ense ehste aj e kemi lehte se vllaun Burim-Sherifi e kemi mu ne Pallcisht aj Ademi ka pak mjeker dhe merret me kompjutera,

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Gast
Vizitor
Anonymous


Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
MesazhTitulli: Re: Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?   Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? EmptyTue 21 Sep 2010 - 12:47

jo vlla Admin nuk eshte ai
Ademi eshte bashk nga tetova

Edhe nje informat shtes:Pak para se me nderpre biseden me te diku para 1vjet e gjys edi se Ademi ka pas hapur nje restaurant te vogel afer nje fakulteti diku ne tetov ku aty kan mundesi studentat musliman te ken ushqim hallall...nuk edi afer cilit fakultet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty
MesazhTitulli: Re: Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?   Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kerkoj ndihm nga Tetovart qe jan ne forum?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: