islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
 Surete Kur'anore EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
 Surete Kur'anore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
 Surete Kur'anore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
 Surete Kur'anore EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 Surete Kur'anore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 Surete Kur'anore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
 Surete Kur'anore EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
 Surete Kur'anore EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 Surete Kur'anore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 Surete Kur'anore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
 Surete Kur'anore EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
 Surete Kur'anore EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 Surete Kur'anore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 Surete Kur'anore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
 Surete Kur'anore EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
 Surete Kur'anore EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
 Surete Kur'anore EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
 Surete Kur'anore EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
 Surete Kur'anore EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
 Surete Kur'anore EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
 Surete Kur'anore EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
 Surete Kur'anore EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
 Surete Kur'anore EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
 Surete Kur'anore EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 Surete Kur'anore EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 Surete Kur'anore EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
 Surete Kur'anore EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
 Surete Kur'anore EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
 Surete Kur'anore EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
 Surete Kur'anore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
 Surete Kur'anore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
 Surete Kur'anore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
 Surete Kur'anore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
 Surete Kur'anore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
 Surete Kur'anore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
 Surete Kur'anore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
 Surete Kur'anore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
 Surete Kur'anore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
 Surete Kur'anore EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
 Surete Kur'anore EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 Surete Kur'anore Empty96% Surete Kur'anore Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
 Surete Kur'anore Empty0% Surete Kur'anore Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 Surete Kur'anore Empty0% Surete Kur'anore Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 Surete Kur'anore Empty0% Surete Kur'anore Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 Surete Kur'anore Empty1% Surete Kur'anore Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 Surete Kur'anore Empty2% Surete Kur'anore Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  Surete Kur'anore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 15 Sep 2010 - 9:04

Indeksi i sureve Kur'anore

Sureja

1. Suretu El Fatiha
2. Suretu El Bekare
3. Suretu Ali Imran
4. Suretu En Nisaë
5. Suretu El Maide
6. Suretu el-En`amë
7. Suretu El A`rafë
8. Suretu El Enfalë
9. Suretu Et Tevvbe
10. Suretu Junus
11. Suretu Hudë
12. Suretu Jusuf
13. Suretu Er Ra`d
14. Suretu Ibrahim
15. Suretu El-Hixhr
16. Suretu En Nahl
17. Suretu El Israë
18. Suretu El Kehf
19. Suretu Merjeme
20. Suretu Ta Ha
21. Suretu El Enbija
22. Suretu El Haxhxh
23. Suretu El Mu`minunë
24. Suretu En Nurë
25. Suretu El Furkanë
26. Suretu Esh Shuaraë
27. Suretu En Neml
28. Suretu El Kasas
29. Suretu El Ankebutë
30. Suretu Er Rrum
31. Suretu Llukman
32. Suretu Es Sexhde
33. Suretu El Ahzabë
34. Suretu Sebe`ë
35. Suretu Fatir
36. Suretu Jasinë
37. Suretu Es Safatë
38. Suretu Sad
39. Suretu Ez Zumur
40. Suretu Gafir
41. Suretu Fussilet
42. Suretu Esh Shura
43. Suretu Ez Zuhruf
44. Suretu Ed Duhanë
45. Suretu El Xhathije
46. Suretu El Ahkaf
47. Suretu Muhammed
48. Suretu El Fet`h
49. Suretu El Huxhuratë
50. Suretu Kaf
51. Suretu Edh Dharijatë
52. Suretu Et Tur
53. Suretu En Nexhm
54. Suretu El Kamer
55. Suretu Er Rrahman
56. Suretu El Vakia
57. Suretu El Hadid
58. Suretu El Muxhadele
59. Suretu El Hashr
60. Suretu El Mumtehine
61. Suretu Es Saff
62. Suretu El Xhumua
63. Suretu El Munafikunë
64. Suretu Et Tegabun
65. Suretu Et Talakë
66. Suretu Et Tahrimë
67. Suretu El Mulk
68. Suretu El Kalem
69. Suretu El Hakka
70. Suretu El Mearixh
71. Suretu Nuh
72. Suretu El Xhinn
73. Suretu El Muzzemmil
74. Suretu El Muddeththir
75. Suretu El Kijame
76. Suretu El Insan
77. Suretu El Murselatë
78. Suretu En Nebe`ë
79. Suretu En Naziat
80. Suretu Abese
81. Suretu Et Tekvir
82. Suretu El Infitar
83. Suretu El Mutaffifinë
84. Suretu El Inshikak
85. Suretu El Buruxhë
86. Suretu Et Tarik
87. Suretu El A`ëla
88. Suretu El Gashije
89. Suretu El Fexhr
90. Suretu El Beled
91. Suretu Esh Shems
92. Suretu El Lejl
93. Suretu Ed Duha
94. Suretu El Inshirah
95. Suretu Et Tinë
96. Suretu El Alak
97. Suretu El Kadr
98. Suretu El Bejjine
99. Suretu Ez Zelzele
100. Suretu El Adijatë
101. Suretu El Karia
102. Suretu Et Tekathur
103. Suretu El Asr
104. Suretu El Humeze
105. Suretu El Filë
106. Suretu Kurejsh
107. Suretu El Maunë
108. Suretu El Kevther
109. Suretu El Kafirunë
110. Suretu En Nasr
111. Suretu El Mesed
112. Suretu El Ihlas
113. Suretu El Felek
114. Suretu En Nas


Arabisht

الفاتحة
البقرة
آل عمران
النّساء
المآئدة
الانعام
الأعراف
الأنفال
يونس
هود
يوسف
الرّعد
إبراهيم
الحجر
النّحل
الإسراء‎‎ - بني إسرائيل
الكهف
مريم
طه
الأنبياء
الحجّ
المؤمنون
النّور
الفرقان
الشّعراء
النّمل
القصص
العنكبوت
الرّوم
لقمان
السّجدة
الأحزاب
سبأ
الملائكة - فاطر
يس
الصّافات
ص
الزّمر
غافر - المؤمن
فصّلت - حم
الشّورى
الزّخرف
الدّخان
الجاثية
الأحقاف
محمّد - القتال
الفتح
الحجرات
ق
الذّاريات
الطّور
النّجْم
القمر
الرّحْمن
الواقعة
الحديد
المجادلة
الحشْر
الممتحنة
الصّفّ
الجمعة
المنافقون
التّغابن
الطّلاق
التّحريم
الملك
القلم - ن
الحآقّة
المعارج
نوح
الجنّ
المزمّل
المدشّر
القيامة
الإٍنسان - الدّهر
المرسلات
النّبأ
النّازعات
عبس
التّكوير
الانفطار
المطفّفين - التّطفيف
الانشقاق
البروج
الطّارق
الأعلى
الغاشية
الفجر
البلد
الشّمس
الليل
الضحى‎‎
الانشراح‎‎
التِّينِ
العَلَق - اقْرَأْ
الْقَدْرِ
الْبَيِّنَةُ
الزلزلة‎‎
العاديات‎‎
القارعة‎‎
التكاثر‎‎
العصر
الهُمَزة‎‎
الْفِيلِ
قُرَيْشٍ
الْمَاعُونَ
الكوثر
الْكَافِرُونَ
النصر‎‎
المسد‎‎
الإخلاص‎‎
الْفَلَقِ
النَّاسِ


Shqip

Hapja
Lopa
Imrani (babai i Musës a.s.)
Gruaja
Tryeza
Bagëtia
Lartësitë
Plaëkat e luftës
Pendimi
Junuzi (I dërguar)
Hudi (I dërguar)
Jusufi (I dërguar)
Bubullima
Ibrahimi (I dërguar)
Gurishteja
Bleta
Israja
Shpella
Merjeme (nëna e Isës a.s.)
Ta-Ha
Profetët
Haxhi
Besimtarët
Drita
Standardi
Poetët
Milingona
Tregimet
Marimanga
Bizantinët
Lukmani (I dërguar)
Adhurimi
Bashkimi
Saba
Melekët
Ja-Sin
Ranguesit
Sad (shkronjë arabe)
Trupat (ushtarak)
Falësi (Zoti)
Sqaruar në detaje
Konsultimi
Zbukurimet e Zotit
Tymi
Al-Jathiya
Al-Ahqaf
Muhammedi a.s. (I dërguar)
Fitorja
Al-Hujraat
Kaf (Shkronja kaf)
Adh-Dhariyat
Mbështetja
Ylli
Hëna
Mëshiruesi
Ndodhia
Hekuri
Lutësja 22 ayat
shpërngulja
E Ekzaminuara
Rangimet
Xhumaja (dita e Premte)
Hipokritët
Zhgënjim i ndërsjelltë
Shkurorzimi
Ndalimi
Al-Mulk
Lapsi
Realiteti
Al-Maarij
Nuhi (I dërguar) Xhini
Al-Muzzammil
Al-Muddaththir
Ringjallja
Njeriu
Al-Mursalat
Shpalljet
An-Naziat
Abasa
At-Takwir
Al-Infitar
Gjënjeshtra
Al-Inshiqaq
Al-Burooj
Ylli i mëngjesit
I Madhërishmi
Tejkalimi
Agimi
Vendi
Dielli
Nata
Drita e arimit
Al-Inshirah
Fiku
Mpiksja
Fuqia, fati
Argumentimi i pastër
Tërmeti
Al-Adiyat
Al-Qaria
At-Takathur
Koha
Al-Humaza
Elefanti
Kureishitët
Al-Ma'un
Al-Kawthar
Al-Kafirun
An-Nasr
Al-Masadd
Sinqeriteti
Al-Falaq
Njerëzimi


Ajete

7
286
200
176
120
165
206
75
129
109
123
111
43
52
99
128
111
110
98
135
112
78
118
64
77
227
93
88
69
60
34
30
73
54
45
83
182
88
75
85
54
53
89
59
37
35
38
29
18
45
60
49
62
55
78
96
29
22
24
13
14
11
11
18
12
12
30
52
52
44
28
28
20
56
40
31
50
40
46
42
29
19
36
25
22
17
19
26
30
20
15
21
11
8
8
19
5
8
8
11
11
8
3
9
5
4
7
3
6
3
5
4
5
6


Vendi shpalljes

Mekka
Medina
Medina
Medina
Medina
Mekka
Mekka
Medina
Medina
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka & Medina
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Medina
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Medina
Medina
Medina
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Medina
Medina
Medina
Medina
Medina
Medina
Medina
Mekka (Medina?)
Medina
Medina
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka & Medina
Mekka
Mekka
Mekka (Medina?)
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka/Medina
Mekka/Medina
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Mekka
Medina
Mekka
Mekka
Medina
Mekka
Mekka
Mekka
MekkaAllahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 15 Sep 2010 - 9:11

1. Suretu El Fatiha

 Surete Kur'anore 200pxkur27an1


Ajeti: Suretu El Fatiha
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.


1.
Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!
2.
Falënderimi i takon All-llahut , Zotit të botërave !

3.
Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

4.
Sunduesit të ditës së Gjykimit!

5.
Ty të adhurojmë dhe prej Teje ndihmë kërkojmë!

6.
Udhëzona në rrugën e drejtë!

7.
Në rrugën e atyre ndaj të cilëve ke bekimin, e jo në të atyre që je i hidhëruar , dhe që kanë humbur !


-----------------------

Suretu El Fatiha, Ajeti 1 ose Kur'an 1:1
Origjinal: بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
Shqip: Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!Suretu El Fatiha, Ajeti 2 ose Kur'an 1:2
Origjinal: اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Shqip: Falënderimi i takon All-llahut , Zotit të botërave !Suretu El Fatiha, Ajeti 3 ose Kur'an 1:3
Origjinal: اَلرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
Shqip: Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!Suretu El Fatiha, Ajeti 4 ose Kur'an 1:4
Origjinal: مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ
Shqip: Sunduesit të ditës së Gjykimit!Suretu El Fatiha, Ajeti 5 ose Kur'an 1:5
Origjinal: إِيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ
Shqip: Ty të adhurojmë dhe prej Teje ndihmë kërkojmë!Suretu El Fatiha, Ajeti 6 ose Kur'an 1:6
Origjinal: اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ
Shqip: Udhëzona në rrugën e drejtë!


Suretu El Fatiha, Ajeti 7 ose Kur'an 1:7
Origjinal: صِرَاطَ الَّذِينَ أَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ
Shqip: Në rrugën e atyre ndaj të cilëve ke bekimin, e jo në të atyre që je i hidhëruar , dhe që kanë humbur !
InshAllah vazhdojme me 2. Suretu El Bekare.


Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyFri 15 Oct 2010 - 22:02

2.Suretu El Bekare


 Surete Kur'anore 240pxkur27an2
Faqja e dytëë e Kur'anit. Surete Kur'anore 240pxkur27ani3
Faqja e tretë e Kur'anit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptySat 16 Oct 2010 - 16:49

 Surete Kur'anore 240pxkur27an4
Faqja e katërt e Kur'anit.

 Surete Kur'anore 240pxkur27an5
Faqja e pestë e Kur'anit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptySun 31 Oct 2010 - 12:55

 Surete Kur'anore 240pxkur27an6
Faqja e gjashtë e Kur'anit.


 Surete Kur'anore 240pxkur27an7
Faqja e shtatë e Kur'anit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptySun 31 Oct 2010 - 13:45

 Surete Kur'anore 240pxkur27an8
Faqja e tetë e Kur'anit.


 Surete Kur'anore 240pxkur27an9
Faqja e nëntë e Kur'anit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptySun 31 Oct 2010 - 14:07

 Surete Kur'anore 240pxkur27an10
Faqja e dhjetë e Kur'anit.

 Surete Kur'anore 240pxkur27an11
Faqja e njëmbëdhjetë e Kur'anit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 24 Nov 2010 - 23:22

 Surete Kur'anore 240pxkur27an12
Faqja e dymbëdhjetë e Kur'anit.


 Surete Kur'anore 240pxkur27an13
Faqja e trembëdhjetë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 24 Nov 2010 - 23:29

 Surete Kur'anore 240pxkur27an14
Faqja e katërmbëdhjetë e Kur'anit


 Surete Kur'anore 240pxkur27an15
Faqja e pesërmbëdhjetë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 24 Nov 2010 - 23:41

 Surete Kur'anore 240pxkur27an16
Faqja e gjashtërmbëdhjetë e Kur'anit Surete Kur'anore 240pxkur27an17
Faqja e shtatërmbëdhjetë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 24 Nov 2010 - 23:47

 Surete Kur'anore 240pxkur27an18
Faqja e tetërmbëdhjetë e Kur'anit


 Surete Kur'anore 240pxkur27an19
Faqja e nëntërmbëdhjetë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 24 Nov 2010 - 23:58

 Surete Kur'anore 240pxkur27an20
Faqja e njëzet e Kur'anit


 Surete Kur'anore 240pxkur27an21
Faqja e njëzet e një e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyThu 25 Nov 2010 - 0:07

 Surete Kur'anore 240pxkur27an22
Faqja e njëzet e dy e Kur'anit


 Surete Kur'anore 240pxkur27an23
Faqja e njëzet e tre e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 15 Dec 2010 - 1:25

 Surete Kur'anore 240pxkur27an24
Faqja e njëzet e katër e Kur'anit Surete Kur'anore 240pxkur27an25
Faqja e njëzet e pestë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 15 Dec 2010 - 1:37

 Surete Kur'anore 240pxkur27an26
Faqja e njëzet e gjashtë e Kur'anit


 Surete Kur'anore 240pxkur27an27
Faqja e njëzet e shtatë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore EmptyWed 15 Dec 2010 - 2:11

 Surete Kur'anore 240pxkur27an28
Faqja e njëzet e tetë e Kur'anit Surete Kur'anore 240pxkur27an29
Faqja e njëzet e nëntë e Kur'anit

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
 Surete Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Surete Kur'anore    Surete Kur'anore Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Surete Kur'anore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur`ani :: Kur`an-
Kërce tek: