islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty96%Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty0%Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty0%Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty0%Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty1%Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty2%Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!>

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
MesazhTitulli: Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!>   Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 27 Aug 2010 - 9:07

selamu alejkum.A e prish agjerimin parfumi ne te cilent ti e vendos ne teshat e tua dhe nermal ajo nuhatet amo jo me qellim sepse ti sun i mshel hunt ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
MesazhTitulli: Re: Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!>   Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 27 Aug 2010 - 10:07

We Alejkume Selam Vella une po ta jep nje pergjigjje mase po e kerkon te shpejte po InshAllah te japin edhe Hoxhallaret pergjigjjee Pytjes tonde?

Përgjigja ime eshte: Erërat e parfumeve nuk e prishin agjërimin përveç Buhurit (parfum me avull apo tym) nëse vjen deri te thithja e avullit apo tymit të llojeve të këtyre parfumeve dhe arrin deri në fyt e prishë agjërimin.
(Shejh Ibn Bazi-Mexhmu' el-fetava)

All-llahu e din ma se miri

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
MesazhTitulli: Re: Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!>   Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> EmptyFri 27 Aug 2010 - 11:20

Shume pyetje e skat moter Allahu te shperbelft po kështu është përgjigja e pyetjes tënde Valmir se erërat nuk e prishin agjërimin përvec arërave me tym që depërton në fyt nëpërmes gojës apo hundës.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty
MesazhTitulli: Re: Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!>   Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!> Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Një pyetje,por edhe nje pergjigje te shpejt duuu>!>!>
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: