islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty96%Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty0%Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty0%Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty0%Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty1%Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty2%Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medresantja_te
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Medresantja_te

Numri i postimeve : 23
Data e regjistrimit : 17/09/2009
Mosha : 26
Nacionaliteti-Sheti : Tetova

Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Empty
MesazhTitulli: Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu   Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu EmptySat 26 Dec 2009 - 22:11

Në “KALE” u realizua program solemn me rastin e festës së Kurban Bajramit
Me rastin e festës madhështore të Kurban Bajramit më 28. 11. 2009 ( e
shtunë) në restorantin “KALE” u realizua program solemn nga paralelja e
femrave të Medresesë Isa- Beu- Shkup. Në këtë manifestim ishin prezent
stafi pedagogjik i paraleles së femrave, nxënës, figura të profileve të
ndryshme si dhe një numër i madhë i qytetareve të Shkupit.Ky manifestim u hap me një ashere e realizuar nga nxënëseja Salife
Ajrullai, e cila ndjek mësimet në vitin e IV, ndërsa fjalë
përshëndetëse kishte prof. Resmije Xhaferi.

Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Fsdfsdss
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu Shkkkkk


Kori i nxënëseve u prezentuan me ilahi, monolog si dhe poezi, mes
tjerash u realizua edhe një dramë nga nxënëset e medresesë të vitit të
II dhe III, që kishte të bënë me Ibrahimin a.s dhe birin e tij Ismailin
a.s. Kjo dramë u prezentua në mënyrë të shkëlqyer nga realizueset ku
përshkruajtën momentin se si ndodhi ngjarja kur Ibrahimi a.s kishte
vendosur që të sakrifikon të birin e tij Ismailin a.s. për hirë të
Allahut xh.sh.

Ky program pati jehonë të madhe tek qytetarët e Shkupit gjë që
kishte reflektuar edhe më gjërë në shoqërinë tonë. Të gjithë kishin
mbetur me shpresë se manifestime të kësaj natyre duhet të orgaizohen
edhe më tepër në të ardhmen në kuadër të festave dhe shënimeve të
ditëve dhe netëve të mëdha në kalendarin Islamik u shprehën qytetaret e
Shkupit. Nga fytyrat e tyre hetohej ngazëllimi me programin festiv të
kësaj paraleleje. Në fund e gjithë kjo u përmbyll me një koktel modest
për të gjithë të pranishmit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Paralelja e Vajzave Te Shkupit Te Medresese Isa Beu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Nga Medreseja-
Kërce tek: