islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Koncert Festiv në Tetovë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Koncert Festiv në Tetovë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Koncert Festiv në Tetovë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Koncert Festiv në Tetovë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Koncert Festiv në Tetovë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Koncert Festiv në Tetovë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Koncert Festiv në Tetovë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Koncert Festiv në Tetovë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Koncert Festiv në Tetovë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Koncert Festiv në Tetovë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Koncert Festiv në Tetovë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Koncert Festiv në Tetovë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Koncert Festiv në Tetovë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Koncert Festiv në Tetovë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Koncert Festiv në Tetovë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Koncert Festiv në Tetovë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Koncert Festiv në Tetovë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Koncert Festiv në Tetovë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Koncert Festiv në Tetovë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Koncert Festiv në Tetovë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Koncert Festiv në Tetovë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Koncert Festiv në Tetovë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Koncert Festiv në Tetovë Empty96%Koncert Festiv në Tetovë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Koncert Festiv në Tetovë Empty0%Koncert Festiv në Tetovë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Koncert Festiv në Tetovë Empty0%Koncert Festiv në Tetovë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Koncert Festiv në Tetovë Empty0%Koncert Festiv në Tetovë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Koncert Festiv në Tetovë Empty1%Koncert Festiv në Tetovë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Koncert Festiv në Tetovë Empty2%Koncert Festiv në Tetovë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Koncert Festiv në Tetovë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medresantja_te
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Medresantja_te

Numri i postimeve : 23
Data e regjistrimit : 17/09/2009
Mosha : 26
Nacionaliteti-Sheti : Tetova

Koncert Festiv në Tetovë Empty
MesazhTitulli: Koncert Festiv në Tetovë   Koncert Festiv në Tetovë EmptySat 26 Dec 2009 - 22:05

Koncert Festiv në Tetovë Tetovv.th


Paralelja e Shtrirë e vajzave të Medresesë Isa-Beu në Tetovë me
rastin e festës së Kurban Bajramit para auditorit më të gjerë në
Pallatin e Kulturës mbajti shfaqjen “E Gëzofshi Bajramin”.Prof. Ibadete Imeri
Manifestimi ka karakterin tradicional sepse ky ishte viti i
gjashtë që për hirë të Bajramit mbahet shfaqja në Pallat të Kulturës.
Shfaqja e këtij viti përmbante poezi me përmbajte të telasheve të
kohës, të shkruara nga poet të kohës. Porosia kryesore e shfaqes ishte
“Gjëmon Arafati” e cila në poezi përmbante porositë e Haxhit të
Lamtumirës së Pejgamberit a. s. dhe “Alkoolizma” poezi e Hafiz Ali
Korçës e cila përmend problemin e sëmurjes së të rinjve të cilët janë
dhënë pas kënaqësive individuale duke harruar ato të familjes dhe të
shoqërisë.
Shfaqja krahas recitimeve të poezive përmbante edhe pjesë të ilahive
dhe kasideve të cilat si zakonisht i ushtron prof. Abaz Jahja. Ilahitë
e kësaj shfaqje kanë dalluar nga vitet e kaluara me prezentimin e
solisteve të cilat kënduan solo dhe lanë mbresa të shkëlqyeshme në
auditor. Ilahitë u kënduan në gjuhën shqipe, arabe, angleze, turke,
ndërsa si veçori e këtij manifestimi ishte ilahia e kënduar edhe në
gjuhën perse.
Koncert Festiv në Tetovë Merreeeeee

Koncert Festiv në Tetovë EneketyPër përgatitjen e shfaqjes së këtij viti si zakonisht duhet
falenderuar në mënyrë të veçantë angazhimin e prof. Bahri Aliut i cili
në mënyrë të palodhshme vazhdimisht përgatit grupin letrar të vajzave.
Gjithashtu duhet falenderuar tërë stafin pedagogjik të Paraleles në
Tetovë për angazhimin e tyre që shfaqeja të jetë e sukseshme.
Shfaqjen e nderuan me pjesmarrjen e tyre Sekretari i përgjithshëm i
Bashkësisë Fetare Islame, h. Afrim ef. Tahiri, Drejtorija e Medresesë
Isa- Beu- Shkup, përfaqësuesit e Paraleleve të Shtrira të Medresesë:
Shkup, Gostivar dhe Shtip, përfaqësues të Muftinisë së Tetovës, etj.
Salla e Pallatit të Kulturës në Tetovë ishte e vogël që të merr të
gjithë spektatorët dhe mu për këtë shkak një numër i madh ngelën në
këmbë.Përshtypjet e përgjithshme për shfaqjen e këtij viti janë se
ishte një shfaqje e mrekullueshme, me porosi të gjëra dhe specifike.

NGA MEDRESEJA ISA BEU
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Koncert Festiv në Tetovë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Nga Medreseja-
Kërce tek: