islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty96%Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty0%Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty0%Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty0%Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty1%Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty2%Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
MesazhTitulli: Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën   Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyThu 12 Aug 2010 - 22:47

selam alejkum ,pytja ime per ju hogjollar te nderuar kish me qen kjo.kunaten time e udhezoj i madhi ALL-LLAH,ajo e filloj namazin elahmdullilah,kurse burri i saj shum larg udhezimit saqe kunetes sime ju deshke namazin e sabahut me e fal mshefur tij,ata te dyte bashk i kane dy femij te vegjel,dhe burri i saj duke i thene mos i fal te gjitha per ty mjafton akshami sepse femit jan te vegjel e kesi lloj arsyesh,dmth me burrin e saj kish shum komplikime dhe ne diten e pare te ramazanit ajo e kishte vene mbulesen pa biseduar ose pa u munduar ta bind burrin e saj duke e ditur se ai ishte bukur shum i veshtir,dhe posa e ka pare te mbuluar kishte filluar te bertas e te hidherohet shumm dhe duke i thene kunates sime se ate dite do te ndahen qani femijet e qante ajo,une isha prezenten e nuk dija qka te beja ishte nje moment shum i veshtir per mua,dhe un i thash le ta hjeke shamin dhe te bene dua e ndoshta ai udhezohet ,ajo e hjeki mbulesen ,por mua tani po me mundon a kam bere une mekat pasi qe un mendova per hire te ZOTITdhe te atyre femijve ,mos te prishtet ajo martes,jam kah nihem shum keqe ju lutem pres shpej ndoj pergjigje.Allahu ju shperblefte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
MesazhTitulli: selam   Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyMon 16 Aug 2010 - 23:28

Selam.
Se pari me lejoni te shpreh keqardhjen time per moskuptimin e ciftit te ri,cishte me e keqja se ata paskan edhe femij.
Sa i takon Islamit kur eshte ne pyetje shtyllat e fese Islame njeriu nuk duhet te mar pelqimin e burit apo anasjelltas. Sepse keta jane urdhra te Allahut xh,sh.
Ki nuk eshte rasti i pare i kesisoji,pergjat historise kemi shembulla te ketille, si gruaja e Nuhit a.s. djali i tij qe nuk degjuan urdhrin e Pejngamberit te Allahut xh.sh. ene anet tjeter kemi rastin e gruas se faraonit qe ishte nje besimtare edhe pse ishte gruaja e faraonit.
Un mbetem i shtangur kur degjoj ngjarje te ketilla per fat te keq nga 'Mulimanet' te cilet e kundershtojne islamin, raste te ketilla per fat te keq kemi te ne musliman shqiptar,edhe pse eshte musliman por deshiron te jetoj jashta Islamit.
Sa i takon mbuleses ajo eshte nji urdher i prere nga Allahu xh.sh.dhe per kete nuk duhet te kemi luhatje.
Mirepo le te mundohet qe se pari te bind bashkshortin e saj me fjale te kutuara, mu per ate se femijet mbesin pa prind,keta qe jane ardhneria jone.
E nese nuk bindet dhe kundershton me cdo kusht,mos te harojme se Allahu xh.sh e ka lejuar edhe shkurorezimin.
Me sikuri se ne cdo veshtiresi ka edhe lehtesim
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
MesazhTitulli: Re: Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën   Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën EmptyTue 17 Aug 2010 - 13:19

ALL-LLAHU ju shperbleft vella me xhennetin firdeus,edhe un e di se per urdhrat e zotit nuk pyete burri po bile tia spjegoj ose tia beje me dije ashtu siq e kishit cekur edhe ju sepse Zoti deshiron per ne lehetesim e jo veshtersi,shum flm per pergjigjen e juaj.selam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty
MesazhTitulli: Re: Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën   Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Përgjigje e pyetje në lidhje me mbulesën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: