islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
~Si ishin Ata ~?!!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
~Si ishin Ata ~?!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
~Si ishin Ata ~?!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
~Si ishin Ata ~?!!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
~Si ishin Ata ~?!!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
~Si ishin Ata ~?!!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
~Si ishin Ata ~?!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
~Si ishin Ata ~?!!! Empty20%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
~Si ishin Ata ~?!!! Empty7%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
~Si ishin Ata ~?!!! Empty7%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
~Si ishin Ata ~?!!! Empty7%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
~Si ishin Ata ~?!!! Empty7%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
~Si ishin Ata ~?!!! Empty7%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
~Si ishin Ata ~?!!! Empty7%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
~Si ishin Ata ~?!!! Empty37%~Si ishin Ata ~?!!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 ~Si ishin Ata ~?!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Si ishin Ata ~?!!! Empty
MesazhTitulli: ~Si ishin Ata ~?!!!   ~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 27 Jul 2010 - 18:54"Si ishin Ata...?


- Kur nderoi jete Resulullahi s.v.s,la trashegim vetem nje kafshe dhe nje arme.Ndersa mburojen e kishte te lene peng.

- Njehere e qerasen Ebu Bekrin r.a me nje sherbet shume te mire .Ju kutua se Resulullahi s.v.s nuk kishte pire kure nje sherbet kaq te mire dhe nuk e piu as ai.

- Ne roben e hz.Omerit gjendeshin tre arna siper njera-tjetres.

- Hz.Aliu ka punuar ne kopshtin e nje arabi endacak ne kembim te nje kove te vogel me hurma .

- Kur Fatimeja r.a shkoi ne shtepi pas dasmes ne sofer gjeti vetem hurma dhe pak vaj ulliri .

- Kur Sad bin ebi Vekas luftonte prane Pejngamberit a.s,mundohej ta shuante urine duke ngrene gjethe pemesh .


Keto ishin shoket e Pejngamberit a.s e shikon cfar dashurie ,le te marim si model dhe shembull dhe le te behemi edhe ne te dashur dhe te dhimbshem per Pejngamberin tone ,ashtu sic ishin ata,le ta permendim ti cojme salavat dhe ta praktikojme sunetin e tij,nese duam qe edhe Allahu te na doje dhe te na meshiroje.

Amin...


Pergaditi:
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ ~Si ishin Ata ~?!!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Si ishin Ata ~?!!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Si ishin Ata ~?!!!   ~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 27 Jul 2010 - 19:29

Allahu i gradoft me Xhennet ata, neve na mundësoft sado pak ti ndjekim ata ndërsa, ti vlla Allahu të shpërbleft për këtë postim

Allahu ju shperbleft per postimin.
~Si ishin Ata ~?!!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Si ishin Ata ~?!!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Si ishin Ata ~?!!!   ~Si ishin Ata ~?!!! EmptyTue 27 Jul 2010 - 20:04Amin ,vella edhe juve Allahu ju shperblefte per lexim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ ~Si ishin Ata ~?!!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
~Si ishin Ata ~?!!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Si ishin Ata ~?!!!   ~Si ishin Ata ~?!!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
~Si ishin Ata ~?!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: As`habët r.a-
Kërce tek: