islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty20%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty7%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty7%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty7%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty7%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty7%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty7%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty37%Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyMon 26 Jul 2010 - 15:46

Falënderimet dhe lavdërimet janë për Allahun, Zotin e gjithë botëve. Paqja, mëshira dhe bekimet janë për Muhamedin, familjen dhe shokët e tij deri në Ditën e Gjykimit.
Thënia më e vërtetë është thënia e Allahut, ndërsa udhëzimi më i mirë është udhëzimi i Muhamedit (Paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi të!) Veprat më të këqija janë ato të shpikurat, çdo shpikje është bidat dhe çdo bidat është lajthitje e çdo lajthitje të çon në zjarr.
Të nderuar besimtarë!
Islami i ka edukuar bijtë e vet që ata ta ndiejnë thellë ndjenjën e unitet, vëllazërisë, afërsisë, dashamirësisë, respektit, sepse ata i takojnë një umeti islam dhe po në këtë Islam kanë thirrur të gjithë të dërguarit e Allahut që nga Ademi (alejhi selam) e deri te Muhamedi (salallahu alejhi ue selem). Allahu i Lartësuar në Kuran ka thënë:
‘’Kjo fe (Islami) është e juaja dhe është e vetmja fe (e shpallur), kurse Unë jam Zoti juaj, pra më adhuroni vetëm Mua.’’Enbija, 92.
Edhe hadithet, thëniet profetike, janë të shumta që e ushqejnë besimtarin me ndjenjën e vëllazërisë dhe dashamirësisë. Muslimanët duhen të jenë si një trup dhe të dashur me njëri-tjetrin, sepse kështu realizohet vëllazërimi i sendërtuar mbi bazat e imanit.
Padyshim që tua dëshirosh të tjerëve atë qe ke në qejf për vete, është parim në Islam, madje kjo është edhe pjesë plotësuese e besimit. Ai i cili nuk është i stolisur me këtë cilësi, edhe besimi i tij është i mangët. Në vazhdim po ndaj vetëm disa hadithe që së bashku t’i kujtojmë apo t’i rikujtojmë.
Muslimi transmeton hadithin nga Ebu Hurejra se Muhamedi (salallahu alejhi ue selem) ka thënë: “Nuk do të hyni në xhenet, derisa të besoni dhe nuk do të besoni, derisa të duheni ndërmjet jush. A doni t’ju udhë­zoj për diçka që, nëse i përmbaheni, do të duheni në mes vete? Atë­herë, jepni ndërmjet vete selam!”
Po ashtu, transmeton Muslimi nga Ebu Hurejra ku Muhamedi (salallahu alejhi ue selem) ka thënë: “Allahu i Madhëruar Ditën e Gjykimit do të tho­të: ‘Ku janë ata që janë dashur në emër të Madhërisë Sime? Sot do t’i vendos nën hijen Time, në ditën ku nuk do të ketë hije (mbroj­tje) tjetër përveç hijes Sime.’”
Gjithashtu, transmeton Buhariu dhe Muslimi po nga Ebu Hurejra hadithin e njohur ‘’Shtatë lloje (grupe) të njerëzve që do të jenë nën mbrojtjen e Allahut të Lartësuar në Ditën e Kiametit’’. Njëra nga këto grupet është: “..Dy njerëz të ci­lët duhen në emër të Allahut, janë shoqëruar dhe të tillë kanë mbe­tur deri në ndarje (vdekje).”
Të nderuar muslimanë!
Dëshiroja të tjerëve atë që e dëshiron për vete, nëse dëshiron ta fitosh kënaqësinë e Krijuesit tënd, në këtë botë dhe botën tjetër. Po ashtu, nuk duhet harruar që besimi është i lidhur ngushtë me respektin ndaj njëri-tjetrit, ku edhe finalizon çdo gjë në xhenetin e Allahut të Lartësuar.
Nëse e synojmë xhenetin, atëherë duhet t’ia dëshirojmë vëllezërve besimtarë çdo të mirë dhe sukses.
Të nderuar besimtarë!
Nuk është i vështirë definimi i asaj se çka është e mirë dhe e këndshme. Në Islam e mirë është: çdo gjë, qoftë fjalë apo vepër, që Allahu i Lartësuar është i kënaqur; pra konsiderohet e mirë.
Çdo njëri prej nesh duhet të angazhohet që çdo të mirë që e bën jetën të lumtur në suaza të besimit, t’ua mësojë të tjerëve. Kjo realizohet në shumë segmente, por në vazhdim po sinjalizojmë vetëm në disa prej tyre:
- Dëshiroja të tjerëve sinqeritetin, duke e ditur se çdo vepër a qëndrim shpërblehet sipas qëllimit dhe Allahu i Lartësuar shikon vetëm zemrat. Allahu i Lartësuar në Kuran ka thënë: “E duke qenë se ata nuk ishin të urdhëruar me tjetër, pos që ta adhuronin Allahun me një adhurim të sinqertë ndaj Tij, që të largohen prej çdo besimi të kotë, ta falin namazin, të japin zekatin, se ajo është feja e drejtë. ” Bejine, 5.
- Dëshiroja të tjerëve pendimin nga mëkatet dhe kërkimin e faljes prej Allahut të Lartësuar, sepse Ai është Falës i çdo mëkati. Allahu i Lartësuar ka thënë: “Dhe që të kërkoni falje nga Zoti juaj dhe të pendoheni.” Hud, 3.
- Dëshiroja besimtarëve durimin dhe qëndrueshmërinë, e cila realizohet duke falur namazin. Kjo tregon seriozitetin dhe disiplinën që e ushtron besimtari ndaj Krijuesit Allah. Allahu i Lartësuar ka thënë: “...Vetëm ata që janë të durueshëm realizojnë shpërblim të pakufizuar.” Zumer, 10.
- Dëshiroja besimtarëve frikërespektin ndaj Allahut, duke ia mësuar lutjen e njohur të Muhamedit (salallahu alejhi ue selem): “O Zo­ti im, unë të lutem Ty (për udhëzim), për devotshmëri.’’ Transmeton Muslimi.
- Dëshiroja dhe mësoja besimtarëve drejtësinë që ata të shkojnë vetë rrugës së drejtë dhe të jenë të paluhatur dhe të vendosur në besimin e drejtë dhe në të drejtat jetësore. Allahu i Lartësuar ka thënë: “Ti shko rrugës së drejtë, siç je urdhëruar.” Hud, ll2
Të nderuar besimtarë!
Pse të jemi të rezervuar ndaj të tjerëve, të bëhemi zemërgjerë dhe çdo mirësi t’ia dhurojmë besimtarëve. Pse të kemi urrejtje dhe xhelozi, egoizëm dhe urrejtje, me gjëra të tilla asgjë nuk arrijmë. Mos u frikësoni dhe mos u bëni koprracë, Allahu i Lartësuar ka thënë: “Thuaj! Sikur t’i kishit depot e begative të Zotit tim, nga frika se po shpenzohen, do të bëheni koprracë; njeriu është dorështrënguar.” Isra, 100.
Të jemi zemërgjerë në fjalë dhe vepra të mira, udhëzime dhe sugjerime, këshilla dhe miratime, përkrahje dhe mbështetje. Këto të mira që t’i ka dhuruar Allahu i Lartësuar, përdori duke e dëshiruar çdo të mirë njerëzimit, Allahu i Lartësuar ka thënë: “A u kanë zili atyre njerëzve për atë që Allahu u dha nga mirësitë e Tij?’’ Nisa, 54.
Të nderuar besimtarë!
Këto këshilla po ua dëshiroj të gjithëve, sepse i dua për vete. Merrni këto udhëzime dhe mësime, nëse dëshironi të jeni të lumtur. E përmbyll me hadithin kudsi:
“.. O robërit e mi, sikur të parët tuaj dhe të fundit tuaj, e gjithashtu edhe (të parët dhe të fundit) prej xhinëve të ngriheni në një vend dhe të më luteni, Unë do t'i përgjigjem lutjes të çdonjërit prej jush, e kjo nuk do ta pakësojë atë që kam Unë, as aq (ujë) sa mund të merr gjilpëra prej detit.
O robërit e mi, këto janë veprat tuaja, të cilat tek Unë janë të ruajtura dhe të llogaritura, e për to Unë do t'ju shpërblej. Pra, ai që gjen mirë le ta falënderojë Allahun, ndërsa ai që gjen keq le të mos e fajësojë askënd, përveç vetvetes.’’ Transmeton Muslimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyMon 28 Feb 2011 - 16:21

Es-selamu Alejkum Motrushe Jasemina Ma bani Hallall po tema juaj Fshihet se ashte e postuare njehe

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyMon 12 Mar 2012 - 21:35

Esselamu Alejkum Motrushe Albana... Tema juaj fshihet se ashte epostuar njeher

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyMon 12 Mar 2012 - 22:17

As salamu Alaikum!thank u,I know but I don`t know what do u have with me?Plz try to leave me alone Ok!U don`t have need to tell me what to do Ok Please ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 13 Mar 2012 - 0:08

Ju lutem shqip prononcoheni në rubrikat ku folet shqip motër ndërsa sa i përket asaj që ke thënë me të lënë të qetë është detyra jonë ti fshim postimet duplikate e askush nuk ka kundër jush asgjë po si cdo forum edhe ki forum ka rregullat e veta e njera nder rregullat ehste qe mos te psotoni nje teme qe ehste psotuar me pare ndersa per me pa a ehste psotuar a jo e shkruni titullin tek butoni kekro qe gjendet ne ballin.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 13 Mar 2012 - 15:05

we selamu alejkum motra Albana nuk keni qka te hidheroni temate qe jane dy here te postuare jemi te detyruare ti feshime . Ketu ne forum nuk jemi hy te kundershtojme njerine tjetrine ketu jemi hy sa ma shume te kemi motra dhe vellezere muslimane ta ngrisum fjalen e ALLLAHUTE sa ma shum

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 13 Mar 2012 - 16:10

Albana... shkruajti:
As salamu Alaikum!thank u,I know but I don`t know what do u have with me?Plz try to leave me alone Ok!U don`t have need to tell me what to do Ok Please ??


We Alejkum Selam Waaww you speak nice English MashAllah:) Sister be quiet please look what you speak the first read the rules e now gives commente for something that do not know is better for you switch good Wink
Wes selamu alejkum By Bona

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyTue 13 Mar 2012 - 16:14

However i don`t have in plane to discuss for something ridicules.I`m so sorry Bona really i didn`t think something like that but however really sorry.in fact I wanna be ur friend.Mybe was cuz I`m a teenager yet.I apologize.May All-llah to apologize me and u too.I`m sorry Salam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve EmptyWed 14 Mar 2012 - 15:43

we selamu alejkum moter Albana ketu nuk eshte rubrika e gjuheve te huja ke edhe rubrikene ku eshte per gjuhe te huja ju kisha lute qe te moos shkruanai ma ketu dhe nuk keni qka te mbani debate per kete teme ma keni frik Allahute moter per cdo veper qe e beni we selamu alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Sponsored content
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty
MesazhTitulli: Re: Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve   Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Atë që e dua për vete ua dëshiroj të tjerëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: