islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty
MesazhTitulli: ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!   ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptySun 18 Jul 2010 - 5:36"Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare"- Tregohet se ishte nji voglushe gjashte vjecare e cila agjeronte Ramazan edhe pse kjo nuk eshte e obligueshme per njerzit nen moshen madhore.

Ajo ishte ne shkoll dhe gjate pushimit te drekes ,kur te gjithe femijet tjere dolen jashte qe te hanin drek,ajo rinte ulur ne klas,sepse agjeronte.Mesuesja e saj(jo muslimane)mendoi se ajo ishte shume e vogel per te agjeruar dhe i tha se kjo nuk eshte e nevojshme dhe se ajo munde te hante ndopak.

Atehere mesuesja i tha:"Prinderit nuk jane te pranishem ketu,nuk ka gje nese ha ndopak(ata nuk te shohin)."Voglushja u pergjigj :"Une nuk agjeroj per prinderit e mi,une agjeroj per Allahun Xh.sh."Kjo fjale e thjeshte pati ndikum te thelle tek mesuesja ,sa qe me vone ne saje te gjurmimit te saj,ajo e pranoi Islamin.

Perpunoi:

Burim sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!   ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyMon 19 Jul 2010 - 8:10

Alahu ju shperbleft vellah per kete tregim kaq te bukur

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!   ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 20 Jul 2010 - 19:26

Zoti ,ju shperblefte edhe ju amin,motre

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!   ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyTue 20 Jul 2010 - 20:21

Shume tregim interesant Allahu te shperbelft vlal per kete postim inshallah dalin edhe me voglushe te tilla dhe ti kthejn keta nejerz ne rruge te drejt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!   ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! EmptyWed 21 Jul 2010 - 8:51
Alejkum selam! Amin vella edhe juve Zoti ju shperblefte per punen qe beni....

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty
MesazhTitulli: Re: ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!   ~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
~Sinqeriteti i nje voglusheje gjashte vjecare~ !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: