islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty96%Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty0%Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty0%Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty0%Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty1%Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty2%Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin Empty
MesazhTitulli: Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin   Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin EmptyWed 14 Jul 2010 - 18:25

Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin
--------------------------------------------------------------------------------
''O ju qe keni besuar,kerkoni ndihem me durim e me namaz'' (Kur'an 2:153).

Mos e rrezoni shtyllen e fese!Mos e humbeni celesin e dyerve te Xhennetit!Mos e fshini vulen e besimit!Kur t'ju godese frika dhe t'ju kaploj merzia e pikellim te te mbertheje per qafe,ngrihuni menjehere per ne namaz.qe shpirti t'ju kthehet e te qetesohet.Vertet namazi me lejen e All-llahut eshte siguri qe crrenjos ngulitjet e pikellimeve dhe deshperimeve,dhe qe largon traumat.

Kur Pejgamberin (sal-llahu alejhi ue selam) e mundonte dicka,ai thoshte:''Na qeteso me namaz o Bilal''.Namazi ishte kenaqesia ,lumturia dhe pushimi i tij(sal-lallahu alejhi ue selam).Kam lexuar biografite e disa njerezve te spikatur te cilet kur ngushtoheshin nga telashet e problemt dhe kur i kaplonin belate,ata strehoshin ne namaz,te perulur,qe pastaj t'u kthehej fuqia,deshira dhe ambicet e tyre.Namzi i frikes eshte bere obligim te kryhet ne caste frike,ate dite kur te fluturojne kofkat e kokave,atehere kur shpirtrat t'u eksozohen tehave te shpatave...Atehere namazi i frikes behet perforcimi dhe qetesimi me i madhi.Thirrini te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta ,para se t'ju semuren shpirtrat,njihuni me dyert e shtepis se se All-llahut,le te puthe balli juaj dheun e le ta provoje sexhden,le ta ndieni kenaqesine e shijes se peruljes!Le ta mbrojne besimtaret veten nga denimi i panderprere.Nese jo tani ,kur?! Atehere kur loti t'i djeg qepallat,apo kur deshperimi t'ju shkaterroj me rrenje?!

E ata qe i largohen xhamise do te mbesin me sy te hapur dhe asnjehere s'do te ngopen me begatite e perkohshme te kesaj bote,sepse lane pas shpine shtyllen kryesore te Islamint.jeta e tyre kalon prej nga loti ne vaj,prej trishtimi ne pikellim,prej shkaterrimit ne derrmim,prej se keqes ne te lige.

''Qofshin te permbysur!Ai ua ka asgjesuar veprat'' (Kur'an 47:

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
Thirrni te rinjte ju lutem.O ju qe lexoni keto rreshta namazin,namazin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: