islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... Empty
MesazhTitulli: Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ...    Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ... EmptyWed 7 Jul 2010 - 22:16

Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ...
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ...

--------------------------------------------------------------------------------

Antarët me këta Pseudonime që i urrej

Pse hyre në këtë Temë ?


؟
؟
؟


A hyre për atë që ke dëshirë të dish gjithçka (edhe për ata që s’janë të nevojshme)?
E nëse ke hy me këtë cilësi
Atëherë kjo çështje s’është e mirë ngase posedon një cilësi që i bëhesh bajat ndokujt e të urrejnë për ate...
E bëhesh në listën e emrave prezantuese në anën tjetër
A ke hy se të është bërë gjithçka bajat ?
Nëse ke hy për këtë ..... Kjo është një çështje e mirë që të humbësh(kalosh) kohën duke lexuar
Por a nuk është më mir që të Lexosh diçka të dobishme më shumë se kjo ...
Sikur ndonjë temë qëlluese.... apo të Lexosh Kuran p.sh?!!
E nëse ke hy për të e kërkuar Pseudonimin tënd !
Dije që nuk përmban siguri në vetën tënde e kjo në vetveten është cilësi e papëlqyer ....
E nëse je i sigurt ne veten por s’je i sigurt në autorin...
Kjo tregon se ke frik mos je i urryer për ndonjë gabim që se ke bërë....
Por mendon se do ta bësh ....
E shpejto këtu pra që të kuptosh të gjitha lëvizjet dhe fjalët tua ....
E me emrin e Allahut nuk do të jesh i urryer apo i rënd për askënd.....
E Nëse ke pas dëshirë për pajtim ndërmjet mua dhe atyre që si dua.. apo ata që s’mundem ti duroj...
Kjo është cilësi e mirë dhe çështje e bukur ...
Ngase mundimi për të pajtuar dy vëllezër .. dhe vrapimi për të ...
Është cilësi që falënderohet për të.....


Apo ke hy që të e Lexosh ... pastaj të dalësh .... pa lënë ndonjë koment tëndin këtu ....
Por kjo është që jemi mësuar më ..... e shohim një temë që lexuar më shumë se 200 herë ...
E përgjigjet nuk kalojnë nga dy ....

E në Mbarim
Nuk ka Pseudonime
Ngase të gjithë jeni vëllezërit dhe motrat e mi që ju dua për Allah...
Dhe e ndjej dashurin dhe butësin e nderimin tuaj.


--------------------------------------------------------------------------------

Antarët me këta Pseudonime që i urrej

Pse hyre në këtë Temë ?


؟
؟
؟


A hyre për atë që ke dëshirë të dish gjithçka (edhe për ata që s’janë të nevojshme)?
E nëse ke hy me këtë cilësi
Atëherë kjo çështje s’është e mirë ngase posedon një cilësi që i bëhesh bajat ndokujt e të urrejnë për ate...
E bëhesh në listën e emrave prezantuese në anën tjetër
A ke hy se të është bërë gjithçka bajat ?
Nëse ke hy për këtë ..... Kjo është një çështje e mirë që të humbësh(kalosh) kohën duke lexuar
Por a nuk është më mir që të Lexosh diçka të dobishme më shumë se kjo ...
Sikur ndonjë temë qëlluese.... apo të Lexosh Kuran p.sh?!!
E nëse ke hy për të e kërkuar Pseudonimin tënd !
Dije që nuk përmban siguri në vetën tënde e kjo në vetveten është cilësi e papëlqyer ....
E nëse je i sigurt ne veten por s’je i sigurt në autorin...
Kjo tregon se ke frik mos je i urryer për ndonjë gabim që se ke bërë....
Por mendon se do ta bësh ....
E shpejto këtu pra që të kuptosh të gjitha lëvizjet dhe fjalët tua ....
E me emrin e Allahut nuk do të jesh i urryer apo i rënd për askënd.....
E Nëse ke pas dëshirë për pajtim ndërmjet mua dhe atyre që si dua.. apo ata që s’mundem ti duroj...
Kjo është cilësi e mirë dhe çështje e bukur ...
Ngase mundimi për të pajtuar dy vëllezër .. dhe vrapimi për të ...
Është cilësi që falënderohet për të.....


Apo ke hy që të e Lexosh ... pastaj të dalësh .... pa lënë ndonjë koment tëndin këtu ....
Por kjo është që jemi mësuar më ..... e shohim një temë që lexuar më shumë se 200 herë ...
E përgjigjet nuk kalojnë nga dy ....

E në Mbarim
Nuk ka Pseudonime
Ngase të gjithë jeni vëllezërit dhe motrat e mi që ju dua për Allah...
Dhe e ndjej dashurin dhe butësin e nderimin tuaj.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
Antarët që kanë këta Pseudonime i urrej ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: