islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
nje pyetje per hoxhen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
nje pyetje per hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
nje pyetje per hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
nje pyetje per hoxhen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
nje pyetje per hoxhen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
nje pyetje per hoxhen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
nje pyetje per hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
nje pyetje per hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
nje pyetje per hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
nje pyetje per hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
nje pyetje per hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
nje pyetje per hoxhen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
nje pyetje per hoxhen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
nje pyetje per hoxhen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
nje pyetje per hoxhen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
nje pyetje per hoxhen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
nje pyetje per hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
nje pyetje per hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
nje pyetje per hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
nje pyetje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
nje pyetje per hoxhen EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
nje pyetje per hoxhen EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
nje pyetje per hoxhen Empty96%nje pyetje per hoxhen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
nje pyetje per hoxhen Empty0%nje pyetje per hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
nje pyetje per hoxhen Empty0%nje pyetje per hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
nje pyetje per hoxhen Empty0%nje pyetje per hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
nje pyetje per hoxhen Empty1%nje pyetje per hoxhen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
nje pyetje per hoxhen Empty2%nje pyetje per hoxhen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 nje pyetje per hoxhen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

nje pyetje per hoxhen Empty
MesazhTitulli: nje pyetje per hoxhen   nje pyetje per hoxhen EmptyThu 1 Jul 2010 - 21:29

selam alejkum.Desha te pyes se nje nder shenjat e kijametit eshte edhe zbritja e pejgamerit isa a.s ,nese mundeni mem tregu pse bash ky pejgamber e jo te tjeret ne baze te leximeve qe e keni lexu se e di e se din kerrkush perveq zotin pse isa a.s zbret amo ne baze te leximeve qe i keni lexuar .ju falmeminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

nje pyetje per hoxhen Empty
MesazhTitulli: Selam   nje pyetje per hoxhen EmptyFri 2 Jul 2010 - 15:58

Selam
Se pari ju uroj per interesimin qe keni ndaj sheshtjeve te fese.
Sa i takon pyetjes suaj do te mundohem qe ma shkurt ti jap pergjigje nese do te mundem.
Sa i takon Hz Ises, ne kemi kusht ti besojme si pejngamber.Ndersa thon se nje nder shenjat e Kijametit eshte se Hz Isa do te vije perseri per te shpetuar popullin,dhe do ta vras dexhallin e argumnetojn me hadithe te ndryshme, por sa jane te sakta hadithet,nuk me takon mua sepse nuk eshte lemija ime profesionale.
Per Isain a.s. kemi shum ajete qe flasin e ato jane(19/16-34, 43/59,63, 64,21/91-92, 23/50,2/253, 3/35-36, 3/42-59, 4/156-159, 4/171-172, 61/6, 5/110-119, 5/72, 5/75)
Isai a.s. ka pasur dilla vecori nga pejngaberet tjere, si lindja pe baba,ka fol qysh ne foshnje etj.Por nos te harojme se Ademi a.s. eshte krijuar pa asnje prind.
Disa dijetar thone se Isai as do te vij serish ne bote ku argument e marin ajetin Kuranor(3/54-57)sepse perdoret fjala te ngritem, ku thon se nuk ka vdekur poer eshte ngritur. Grupi tjeter thone se ai ka vdekur si gjith pejngamberet tjere.vertetojne po te njejtat ejete fjalen(Do ta mar shpirin )qe don te thot do te vdesish.
Pra te di grupet kan argumente nga Kurani.
Keta qe thon se Isai a.s.ka vdekur dhe me nuk do te kthehet ne toke shkojne me argumnete ku thone poqese kthehet,si pejngamber apo si njeri i thjesht, nese kthehet si pejngamber ateher bie ndesh me vulen e pejngamberit tone, e nese si njeri pse,vetm Isai e jo te tjeret, dhe thone se kjo eshte nje mendim gabim qe trashigohet prej Krishtereve etj.
E ata qe thone se do te kthehet bazohen poashtu edhe ne hadithe te Muhammedit a.s. i cili ka thene se do te shpallet dexhalli dhe se Isai a.s. do ta nbis ate.
Te verteten e din vetem Allahu xh.sh.
Por si do qe te jet ardhja apo mosardhja e Isaut a.s. nuk eshte nji kusht prej kushteve te Imanit dhe nuk cenohet Imani.
Sido qe te jet fuqia e Allahut xh.sh eshte e pakufishme,por mund te ket edhe risira nga fet tjera qe jan futur ne fen Islame
Mendoj se sadopak do ta keni te qart.
Me respekt
Uzeir ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
nje pyetje per hoxhen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: