islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty96%Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty0%Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty0%Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty0%Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty1%Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty2%Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 4 Jul 2009 - 17:57

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!


[size=16]Një
musliman e kishte një shokë të krishter. Krishteri i lutet muslimanit që të shkojë me të në kishë, për të prezantuar në ligjëratën e priftit e më pas t’i japë mendimin krishterit për këtë. Muslimani pranoi që të shkonte, kur shkoi prifti e kuptoi se në mesin e të pranishmëve gjendet një musliman prandaj dhe tha: Ndërmjet jush gjendet një Muhammedan (musliman). Muslimani u ngrit dhe i tha si e dite këtë? Prifti tha:tregojnë shenjat në fytyrat e tyre. Muslimani buzëqeshi, ndërsa prifti i tha: Dëshiroj t’i bëj njëzetedy pyetje:
[size=16]Cfarë është një i cili nuk mund të jetë dy?

Cfarë janë dy të cilët nuk mund të jenë tre?

Cfarë janë tre të cilët nuk mund të jenë katër?

Cfarë janë katër të cilët nuk mund të jenë pesë?

Cfarë janë pesë të cilët nuk mund të jenë gjashtë?

Cfarë janë gjashtë të cilët nuk mund të jenë shtatë?

Cfarë janë shtatë të cilët nuk mund të jenë tetë?

Cfarë janë tetë të cilët nuk mund të jenë nëntë?

Cfarë janë nëntë të cilët nuk mund të jenë dhjetë?

Cfarë janë dhjetë të cilët nuk mund të jenë njëmbëdhjetë?

Cfarë janë njëmbëdhjetë të cilët nuk mund të jenë dymbëdhjetë?

Cfarë janë dymbëdhjetë të cilët nuk mund të jenë trembëdhjetë?

Cfarë janë trembëdhjetë të cilët nuk mund të jenë katërmbëdhjetë?

Cila është ajo gjë e cila merr frymë e shpirt nuk ka?

Cili është ai varr i cili ka ecur me të zotin e tij?

Kush janë ata të cilët kanë gënjyer e kanë hyrë në xhennet?

Cila është ajo gjë të cilën e ka krijuar Allahu dhe e urren?

Cilët janë ata të cilët Allahu i ka krijuar pa baba dhe pa nënë?

Kush është krijuar prej zjarri, kë e ka shkatërruar zjarri e kush është i mbrojtur prej tij?

Kush është krijuar nga guri, kush është shkatërruar prej tij dhe kush është mbrojtur prej tij?

Cfarë është ajo të cilën e ka krijuar Allahu dhe e ka konsideruar si dicka të madhe?

Cila
është ajo pemë e cila i ka dymbëdhjetë degë dhe në çdo degë tridhjetë
gjethe, në çdo gjethe pesë fruta, tre në hije e dy në diell.Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 4 Jul 2009 - 17:58

Buzëqeshi muslimani duke qenë i sigurtë në besimin e tij në Allahun.

Filloi me emrin e Allahut "BISMIL LAHIRR RRAHMANIRR RRAHIM"

Allahu i Lartësuar është Një që nuk ka pas Tij të dytë.

Ndërsa
dy pas të cilit nuk ka tre: Nata dhe dita. “Ne i bëmë natën dhe ditën
dy fakte (që dokumentojnë për fuqinë Tonë)” (El Isra : 12)

Ndërsa
tre pas të cilit nuk ka katër: Arsyetimet e Musait me Hidrin në
shkatërrimin e anijes, mbytja e djaloshit dhe ndërtimi i murit.

Ndërsa katër pas të cilit nuk ka pesë: Teurati, Zeburi, Ingjili dhe Kur’ani.

Ndërsa pesë pas të cilit nuk nuk mund të ketë gjashtë, janë pesë namazet e obliguara.

Ndërsa gjashtë pas të cilit nuk ka shtatë, janë ditët në të cilat Allahu e ka krijuar botën.

Ndërsa
shtatë pas të cilit nuk ka tetë, janë shtatë qiejt. “Ai është që krijoi
shtatë qiej palë mbi palë. Në krijimin e mëshiruesit nuk mund të
shohësh ndonjë kontrast” (El Mulk : 3)

Ndërsa
tetë pas të cilit nuk ka nëntë, janë bartësit e arshit të Rrahmanit, “E atë ditë, tetë (engjëj) e bartin mbi vete arshin e Zotit tënd” (El Hakka : 17)

Ndërsa
nëntë pas të cilit nuk ka dhjetë, janë mu’xhizet(mrekullitë) e Musait alejhis selam, shkopi i cili u shndërrua në gjarpër, dora e cila i bënte dritë, vërshimi i Nilit, bretkosat e shumta, uji i cili u
shndërrua në gjak, qimkat të cilat nuk linin askënd të flinte, dërgimi i karkalecave të cilët dëmtonin bimët, thatësia e madhe, zvogëlimi i prodhimeve.

Ndërsa
dhjetë pas të cilit nuk ka njëmbëdhjetë, janë sevapet “kush vepron një të mirë do të shpërblehet dhjetë fish e Allahu ia shton shpërblimin kujt të dojë”

Ndërsa njëmbëdhjetë pas të cilit nuk ka dymbëdhjetë, janë vëllezërit e Jusufit alejhis selam.

Ndërsa
dymbëdhjetë pas të cilit nuk ka trembëdhjetë, është mrekullia e Musait alejhis selam, “Dhe (përkujto) kur Musai kërkoi ujë për popullin e tij, e Ne i thamë: “Bjeri gurit me shkopin tënd” , atëherë nga ai u gufuan dymbëdhjetë kroje” (El Bekare : 60)

Ndërsa trembëdhjetë pas të cilit nuk ka katërmbëdhjetë, janë vëllezërit babai dhe nëna e Jusufit alejhis selam.

Ndërsa ajo që merr frymë e shpirt nuk ka është agimi, “Pasha agimin kur ia shkrep” (Et Tekvir : 18 )

Ndërsa varri i cili ka ecur me të zotin e tij, është peshku i cili e përbiu Junusin alejhis selam.

Ndërsa ata të cilët gënjyen e hynë në xhennet, janë vëllezërit e Jusufit alejhis selam.

Ndërsa atë të cilën e ka krijuar Allahu dhe e urren është zëri i gomarit, “Zëri më i egër është zëri i gomarit” (Llukman : 19)

Ndërsa ata që i ka krijuar e janë pa baba dhe pa nënë janë Ademi, devja e Nuhut, dashi i kurbanit dhe meleqt.

Ndërsa
ai i cili është i krijuar prej zjarrit është Iblisi, ai i cili është shkatërruar prej zjarrit është Ebu Xhehli, ndërsa ai i cili është mbrojtur prej zjarrit është Ibrahimi alejhis selam.

Ndërsa
ai i cili është krijuar prej gurit, është Devja e Salihut alejhisselam, e ai që është shkatërruar prej gurit janë As habul fijl (poseduesit e elefantit) dhe ata të cilët janë mbrojtur prej gurit janë As habul kehf (të vendosurit e shpellës).

Ndërsa
atë që Allahu e ka krijuar dhe e ka konsideruar si diçka të madhe është kurthi i grave "Dhe vërtetë i madh është kurthi juaj" (Jusuf : 28 )

Ndërsa
pema është viti i cili i ka dymbëdhjetë muaj “degë” ndërsa tridhjetë gjethet janë ditët e çdo muaji, pesë fryte janë pesë kohët e namazit, e tri nën hije janë: Namzi i sabahut i akshamit dhe i jacisë, e dy në diell janë dreka dhe ikindia.

Këto
ishin përgjigjjet e muslimanit, prifti dhe të pranishmit u çuditën por prifti u befasua nga një pyetje të cilën ia drejtoi muslimani. E ajo është:

Cili është çelësi i xhennetit?

Këtu nuk mundi prifti t’i përgjigjet kësaj pyetje, por ai u detyrua të përgjigjet pas lutjes së shumtë të të pranishmëve.

A e paramendoni pse?!

Sepse përgjigjja është: “Eshhedu en la ilahe il lall llah we enne muhammeden resulull llahPrifti dhe të gjithë të pranishmit të cilët ishin në kishë e pranuan Islamin.

A e shikoni se sa madhështore që është besimi në Allahun?[/size]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
MURA
Vizitor
Anonymous


Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: SELAM   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 Jan 2010 - 18:18

ESELAMU ALEJKUM. SHUM TREGIM I MIRE DHE ME PELQEU PA MASË PO JU LUTEM TE ME TREGONI ESHTE VETUM TREGIM APO ESHTE KJO E VERTETE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyWed 20 Jan 2010 - 19:21

Po vlla e vërtetë është kjo ka ndodhur dhe të gjith priftërit e dinë hakun po nuk e tregojn se nëse e tregojn u shkon koka e disa e humbin postin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySun 3 Oct 2010 - 11:11

Es-selamu alejkum ...Kujtim postimi jot do te fshihet pershkak se ky postim eshte postuar shume moti dikur ne fillim te hapjes se forumit pastaj amsi ti je i ri ua tregojm edhe ps ee ke te rregullat se ne forumin tone fshihen temat e perseritura e per me e pa a egziston nje teme duhet ta klikosh butonin Kerko nalt dhe shrkuje titullin e temes qe do e poston nese egziston mos e posto ense jo postoje.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Kujtimi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Kujtimi

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 02/10/2010

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyMon 4 Oct 2010 - 10:32

We alejkum selam

Allahu te shperblefte Admin.
Kerkoj falje, jam ketu i ri dhe eshte e pamundur te e vizitosh gjithe forumin dhe te shohesh se cilat tema jane e cilat nuk jane, andaj heren tjeter do te kem kujdes, se pari do te kerkoj nese gjendet tashme ne forum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyMon 4 Oct 2010 - 11:57

Alejkums elam vlla jo ashtu nalt e ke nje buton ku shkrun Kerko aty e shkrun titullin e teems dhe e shtyp ok dhe i be te gjithba temat me ate emer nese eshte ense nuk ehste ateher e psoton en rubrikene duhur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptyMon 4 Oct 2010 - 19:35

Po dike do tregime interesante vec po pres kur do postojsh tjera

Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 14 May 2011 - 0:01

Ja vlla kjo eshte tema

Allahu ju shperbleft per postimin.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! EmptySat 14 May 2011 - 0:04

Kjo teme eshte postuar disa her ne forumin tone vlla i nderuar jeton per kete shkak do te fshihet se este bere perseritje

Allahu ju shperbleft per postimin.
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty
MesazhTitulli: Re: Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!   Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: