islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! Empty
MesazhTitulli: Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!!   Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!! EmptyThu 17 Jun 2010 - 19:25

Në ato momente (p.sh ora 21:00 ti vdes) mos mendo se bota do të vajton
për ty, jeta vazhdon , muzika ndëgjohet, dielli lind e pernedon,
fudbolli shikohet, e qeshura vazhdon etj.

Vetëm të afërmit e tu tronditen, fillojn me telefonu të tjerët për ta
tregu lajmin tronditës, napër qytet nihen disa zëra: " PASKA VDEK
FILANI, FILANJA" , "SHUM BRE E RE, I RI KA QENE", "SHUM I MIRE BRE
GJYNAH VALLA",etj

Të nesërmit kush pa gjum, kush me pak gjum nga të arfërit tu, vjen koha e
namazit të drekës dhe përgaditja e larjes së xhenazes, shkohet te
varrezat dhe QAQ po QAQ !! U KRY KY MUHABET :(

Një javë ngushllime "vijn me pa për ty" dhe pas një jave fillon jeta e
re, për një muaj harohet e gjitha, për një vit fillon jeta edhe për më
të afërmit e tu !!!


Po ti ku je se ? Gjithqka ka mbaruar, edhe "dashuria" yte që miliona
këngë i ndëgjove për të nuk të ndihmon më, nuk vlejnë më edhe
pantallonat e tua kur i bleje dhe ishe i gzuar se shum mirë te rinë, mer
fund edhe DIPLOMA jote në fakultet, nuk të ndihmon as gjith ato ndeshje
fudbollistike që i pave nket dynja, as ato ekskurzionet tua ku u
argëtoshe me femra e meshkuj, edhe muzika dhe vallet tua morrën fund,
edhe darsmat me krushqi dhe me ingje morën fund, edhe insistimi yt me bë
darsëm Burra me Gra bashk mori fund, edhe përkeshja ndaj motrave
muslimane që pvr Allah jan mbulu me fjal të tipit (SI NINXHA JAN VESH)
do të marin fund, edhe përkeshja ndaj vllezërve që mundohen me praktiku
sunnetin do të mer fund, edhe nacional romantizmi yt do të mer fund,
edhe skenderbegi yt bashk me terezën tënde do të marin fund, edhe
shqipëria yte e madhe harohet, edhe pavarsia e Kosovës në ato momente
harohen, edhe shikimi i Serialeve marrin fund, edhe sexi i fshehur që
bëje marrin fund ,edhe cullakamja jote në plazha marin fund !!!

Atë moment kërkohet nga ti NAMAZI, AGJERIMI, ADHURIMI sepse qëllimi i
jetës është ta adhurojm Allahun që pastaj në jetën tjetër të argëtohemi
!!!

Nëse ke qenë larg harameve lumi ti për vete njeri, nëse ske qenë mos
kovsha n'lëkurën tënde !!!


VDEKJA ilaqi i vetëm i ksaj situate është të jetosh si
Musliman/Muslimane, është si agjëruesi i cili ditën e agjeron me
mundime, e kur te vjen iftari gzohet!!!

Mjer për ato që nuk falen, që pijnë alkool, që përzihen me gjini të
kundërt (Meshkuj Femra) që argëtohen me haram !! Ndalu !!! Ndalu !!!
nxito nëse nuk je fal deri më tani Falu, nëse ke qenë e pambuluar,
Mbulohu !! Jeto për ardhmërinë tënde e jo për njerzit !
KTHEHU ALLAHUT !!

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kur ti ki me vdekë, gjithqka mer fund !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: