islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s Empty
MesazhTitulli: Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s   Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s EmptyWed 16 Jun 2010 - 18:46

Hadixheja,
e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s dhe para se të ndërmarrë
ndonjë hap, ajo e provoi besnikërinë dhe moralin e tij. Ajo e dërgoi
shërbëtorin e saj Mejsere t’a shoqërojë Profetin a.s në një udhëtim
tregëtie për në Sham, me qëllim që të zbulojë karakterin e tij. Me t’u
kthyer Mejsere nga tregëtia, Hadixheja e pyeti:”M...ë
trego çfarë ke parë.”

Mejsere i paraqiti një raport të plotë mbi
gjithçka kishte parë tek Profeti a.s gjatë atij udhëtimi.

Kur e
dëgjoi, Hadixheja tha:”Këtë dashuri dhe simpati, do e kurorëzoj me
martesë.”

Ajo ndërmorri hapat e duhur derisa u martua me Profetin
a.s.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hadixheja, e ndjeu që kishte simpati për Profetin a.s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: