islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty96%Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty0%Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty0%Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty0%Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty1%Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty2%Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ummAmr
Antar-aktiv
Antar-aktiv
ummAmr

Numri i postimeve : 95
Data e regjistrimit : 19/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : O biri i Ademit shpenzo, e Unë do të shpenzoj për ty!

Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip Empty
MesazhTitulli: Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip   Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip EmptyTue 8 Jun 2010 - 11:48

Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip


http://tanzil.info/

Allahu ju shperbleft per postimin.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
„Zoti ynë,mos na i lako zemrat tona pasi na i drejtove,na dhuro mëshirën Tënde,pse vetëm Ti je dhuruesi i madh.“ ( Ali Imran 8 ).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.hareke.de/shkronjat/04.hareke.php
 
Lexo Kuran duke e degjuar njekohesisht arabisht me mundesi perkthimi ne disa gjuhe, nder to edhe ne shqip
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur`ani :: Kur`an-
Kërce tek: