islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN Empty
MesazhTitulli: DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN   DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN EmptyMon 7 Jun 2010 - 0:37

Dy begati që shumica e njerëzve i shpërfillin... E Martë, 16 Shkurt 2010; 11:02

Në dy begati janë të papërfillshëm shumica e njerëzve, e ato janë: shëndeti dhe koha e lirë" (Buhariu)

Ky është një tregim i vërtetë, kurse me leximin e këtij tregimi mund ta ndryshojmë realitetin e jetës tonë dhe përcaktimin e prioriteteve...

Ky tregim flet për një njeri me emrin Ibrahim Nasir, të cilin Allahu e ka sprovuar me paralizë totale që nga lindja, ai mund të lëviz vetëm kokën dhe majat e gishtave, madje edhe frymëmarrjen e bën në mënyrë artificiale... dëshira e flakte e këtij njeriu ishte takimi me hoxhën Nebil Ivedi

Babai i tij u morr vesh me hoxhën Nebil Ivedi, pa dijen e Ibrahimit, që t'i vijë në vizitë në shtëpi... për të qenë surprizë për te...

Ibrahimi kishte ndjenja shumë të mira kur pa hoxhën duke i hyrë nga dera, sepse kishte qenë ëndrra e tij e kamotshme takimi me këtë hoxhë. Ai këtë e shprehi me sytë e tij, sepse nuk mundet të flet...

Biseda ishte rreth thirrjes në fenë Islame nëpërmjet internetit dhe kontributi që jep ai në këtë drejtim...

Duke biseduar hoxha e pyeti një pyetje, kurse atij i rrodhën lotët dhe filloi të qajë...

A e dini cila ishte kjo pyetje? Hoxha i tha: "Ibrahim, po të kishte dhënë Allahu shëndet, çka do të kishe bërë? Aq shumë qajti, sa që qajti edhe hoxha, babai dhe vëllai i Ibrahimit, madje qajti edhe fotoreporteri...

Përgjigja ishte: Pasha Allahun, do ta falja namazin në xhami në formën më të plotë, do ta shfrytëzoja këtë begati në gjera që e kënaqin Allahun...

Allahun e falënderojmë për begatinë e shëndetit, kurse falënderimi jonë bëhet i plotë duke respektuar Allahun në formën më të plotë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DY BEGATI QE SHUMICA E NJERZVE I SHPERFILLIN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: