islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty96%Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty0%Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty0%Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty0%Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty1%Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty2%Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
amra elh
Vizitor
Anonymous


Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit.   Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 5 Jun 2010 - 12:08

Eselam alejkum deshta te ma shpjegoni nese fmija 2 vjeqe e nalt a bon me fjet me qorap edhe p.sh nje nje femi ne moshen 11 vjeqe ai shkon heret ne shkoll qysh me ja ba ne gjermani hyn koha e jacis 23 e 30 po ashtu a bon me fal ma heret se edhe sabahi esht para 5 tani shkon ne shkoll ne 7 te mengjesit ju lutem kthema nje pergjegjje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
MesazhTitulli: PËRGJIGJE   Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 5 Jun 2010 - 12:28

Selam.
Sa i takon femijes se ben te flej me corap ne aspekti fetar nuk ka gje te keqe e ne mjeksi nuk e di.
Ndersa sa i takon namazit te femiut qellimi eshte qe ai te adaptohet me faljen e namazit, pasiqe nuk e ka per obligim(farz) mundet qe jacin ta fal para kohe edhe sabahun, por kjo vlen per femiun e juaj e jo edhe per juve.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: