islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty20%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty7%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty7%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty7%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty7%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty7%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty7%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty37%Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Empty
MesazhTitulli: Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin   Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23

JAASIIN
Wel-kur’anil-hakimi (ja-sin: 2). 
inneke leminel-murseline (ja-sin: 3). 
ala siratin mustekimin (ja-sin: 4). 
Tenzilel-’azizi er-rehimi (ja-sin: 5). 
Litundhire kawmæn ma ‘undhire ‘aba’uuhum fehum gafilune (ja-sin: 6). 
Lekad hekkal-kawlu ‘ala ‘ektherihim fehum la ju’uminune (ja-sin: 7). 
inna xhe’alna fi ‘a’nakihim ‘eglalæn fehije ‘ilal-’edhkani fehum mukmehune (ja-sin: Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin Cool
We xhe’alna min bejni ‘ejdihim seddæn we min halfihim seddæn fe’egshejnahum fehum la jubsirune (ja-sin: 9). 
We sewa’un ‘alejhim ‘e’endhertehum ‘em lem tundhirhum la ju’uminune (ja-sin: 10). 
innema tundhiru meni ettebe’a edh-dhikre we hashije er-rehmene bil-gajbi febeshshirhu bimegfiretin we ‘exhrin kerimin (ja-sin: 11). 
inna nehnu nuhjil-mewta we nektubu ma kaddemu we ‘atharehum we kulle shej’in ‘hsejnahu fi ‘imamin mubinin (ja-sin: 12). 
We edrib lehum methelæn ‘eshabel-karjeti ‘idh xha’ehal-murselune (ja-sin: 13). 
idh ‘erselna ‘ilejhimu ethnejni fekedhdhebuhuma fe’azzezna bithalithin fekalu ‘inna ‘ilejkum murselune (ja-sin: 14). 
Kalu ma ‘entum ‘illa besherun mithluna we ma ‘enzele er-rehmanu min shej’in ‘in ‘entum ‘illa tekdhibune (ja-sin: 15). 
Kalu rebbuna ja’lemu ‘inna ‘ilejkum lemurselune (ja-sin: 16). 
We ma ‘alejna ‘illal-belagul-mubinu (ja-sin: 17). 
Kalu ‘inna tetejjerna bikum le’in lem tentehu lenerxhumennekum we lejemessennekum minna ‘adhabun ‘elimun (ja-sin: 18). 
Kalu ta’irukum me’akum ‘e’in dhukkirtum bel ‘entum kawmun musrifune (ja-sin: 19). 
We xha’e min ‘eksal-medineti rexhulun jes’a kale ja kawmi ettebi’ul-murseline (ja -sin: 20). 
Ettebi’u men la jes’elukum ‘exhræn we hum muhtedune (ja-sin: 21). 
We ma lije la ‘a’budul-ledhi fetereni we ‘ilejhi turxha’une (ja-sin: 22). 
��e’ettehidhu min dunihi ‘aliheten ‘in juridni er-rehmanu bidurrin la tugni ‘anni shefa’atuhum shej’æn we la junkidhuni (ja-sin: 23). 
��inni ‘idhæn lefi delalin mubinin (ja-sin: 24). 
��inni ‘amentu birebbikum fasma’uni (ja-sin: 25). 
Kile edhulil-xhennete kale ja lejte kawmi ja’lemune (ja -sin: 26). 
Bima gafere li rabbi we xhe’aleni minel-mukremine (ja-sin: 27). 
We ma ‘enzelna ‘ala kawmihi min ba’dihi min xhundin mine es-sema’i we ma kunna munziline (ja-sin: 28). 
��in kanet ‘illa sejheten wahideten fe’idha hum hamidune (ja-sin: 29). 
Ja hesreten ‘alel-’ibadi ma je’tihim min resulin ‘illa kanu bihi jestehzi’un (ja -sin: 30). 
��elem jerew kem ‘ehlekna kablehum minel-kuruni ‘ennehum ‘ilejhim la jerxhi’une (ja-sin: 31). 
We ‘in kullun lemma xhemi’un ledejna muhderune (ja-sin: 32). 
We ‘ajetun lehumul-’erdul-mejtetu ‘ehjejnaha we ‘ehrexhna minha hebbæn feminhu je’kulune (ja-sin: 33). 
We xhe’alna fiha xhennatin min nehilin we ‘a’nabin we fexhxherna fiha minel-’ujuni (ja-sin: 34). 
Lije’kulu min themerihi we ma ‘amilet/hu ‘ejdihim ‘efela jeshkurune (ja-sin: 35). 
Subhanel-ledhi halekal-’ezwaxhe kulleha mimma tunbitul-’erdu we min ‘enfusihim we mimma la ja’lemune (ja-sin: 36). 
We ‘ajetun lehumul-lejlu neslehu minhu en-nehare fe’idha hum mudhlimune (ja-sin: 37). 
We esh-shemsu texhri limustekarrin leha dhalike tekdirul-’azizil-’alimi (ja-sin: 38). 
Wel-kamere kaddernahu menazile hetta ‘ade kal’urxhunil-kadimi (ja-sin: 39). 
La esh-shemsu jenbegi leha ‘en tudrikel-kamere we lal-lejlu sabiku en-nehari we kullun fi felekin jesbehune (ja-sin: 40). 
We ‘ajetun lehum ‘enna hemelna dhurrijetehum fil-fulkil-meshhuni (ja-sin: 41). 
We halekna lehum min mithlihi ma jerkebune (ja-sin: 42). 
We ‘in neshe’ nugrikhum fela seriha lehum we la hum junkadhune (ja-sin: 43). 
��illa rehmeten minna we meta’æn ‘ila hinin (ja-sin: 44). 
We ‘idha kile lehumu etteku ma bejne ‘ejdikum we ma halfekum le’allekum turhemune (ja-sin: 45). 
We ma te’tihim min ‘ajetin min ‘ajati rabbihim ‘illa kanu ‘anha mu’ridine (ja-sin: 46). 
We ‘idha kile lehum ‘enfiku mimma rezekakumu ellahu kalel-ledhine keferu lilledhine ‘amenu ‘enut’imu men lew jesha’u ellahu ‘et’amehu ‘in ‘entum ‘illa fi delalin mubinin (ja-sin: 47). 
We jekulune meta hadhal-wa’du ‘in kuntum sadikine (ja-sin: 48). 
Ma jendhurune ‘illa sejheten wahideten te’hudhuhum we hum jehissimune (ja-sin: 49). 
Fela jesteti’une tewsijeten we la ‘ila ‘ehlihim jerxhi’une (ja-sin: 50). 
We nufiha fi es-suri fe’idha hum minel-’exhdathi ‘ila rabbihim jensilune (ja-sin: 51). 
Kalu ja wejlena men be’athena min merkadina hadha ma we’ade er-rehmanu we sedekal-murselune (ja -sin: 52). 
��in kanet ‘illa sejheten wahideten fe’idha hum xhemi’un ledejna muhderune (ja-sin: 53). 
Faljewme la tudhlemu nefsun shej’æn we la tuxhzewne ‘illa ma kuntum ta’melune (ja-sin: 54). 
��inne ‘eshabel-xhennetil-jewme fi shugulin fakihune (ja-sin: 55). 
Hum we ‘ezwaxhuhum fi dhilalin ‘alel-’era’iki mutteki’une (ja-sin: 56). 
Lehum fiha fakihetun we lehum ma jedda’une (ja-sin: 57). 
Selamun kawlæn min rabbin rehimin (ja-sin: 58). 
We emtazul-jewme ‘ejjuhal-muxhrimune (ja-sin: 59). 
��elem ‘a’hed ‘ilejkum ja beni ‘ademe ‘en la ta’budu esh-shejtane ‘innehu lekum ‘aduwun mubinun (ja -sin: 60). 
We ‘eni a’buduni hadha siratun mustekimun (ja-sin: 61). 
We lekad ‘edelle minkum xhibillæn kethiræn ‘efelem tekunu ta’kilune (ja-sin: 62). 
Hedhihi xhehennemu elleti kuntum tu’adune (ja-sin: 63). 
Eslewhal-jewme bima kuntum tekfurune (ja-sin: 64). 
El-jewme nehtimu ‘ala ‘efwahihim we tukellimuna ‘ejdihim we tesh/hedu ‘erxhuluhum bima kanu jeksibune (ja-sin: 65). 
We lew nesha’u letemesna ‘ala ‘a’junihim fastebeku es-sirate fe’enna jubsirune (ja-sin: 66). 
We lew nesha’u lemesehnahum ‘ala mekanetihim fema esteta’u mudijæn we la jerxhi’une (ja-sin: 67). 
We men nu’ammirhu nunekkis/hu fil-halki ‘efela ja’kilune (ja-sin: 68). 
We ma ‘allemnahu esh-shi’re we ma jenbegi lehu ‘in huwe ‘illa dhikrun we kur’anun mubinun (ja-sin: 69). 
Lijundhire men kane hejjæn we jehikkal-kawlu ‘alel-kafirine (ja-sin: 70). 
��ewelem jerew ‘enna halekna lehum mimma ‘amilet ‘ejdina ‘en’amæn fehum leha malikune (ja-sin: 71). 
We dhellelnaha lehum feminha rekubuhum we minha je’kulune (ja-sin: 72). 
We lehum fiha menafi’u we mesharibu ‘efela jeshkurune (ja-sin: 73). 
We ettehadhu min duni ellahi ‘aliheten le’allehum junserune (ja-sin: 74). 
La jesteti’une nesrehum we hum lehum xhundun muhderune (ja-sin: 75). 
Fela jehzunke kawluhum ‘inna na’lemu ma jusirrune we ma ju’linune (ja-sin: 76). 
��ewelem jerel-’insanu ‘enna haleknahu min nutfetin fe’idha huwe hasimun mubinun (ja-sin: 77). 
We derebe lena methelæn we nesije halkahu kale men juhjil-’idhame we hije remimun (ja-sin: 78). 
Kul juhjihal-ledhi ‘enshe’eha ‘ewwele merretin we huwe bikulli halkin ‘alimun (ja-sin: 79). 
El-ledhi xhe’ale lekum mine esh-shexheril-’ehderi naræn fe’idha ‘entum minhu tukidune (ja-sin: 80). 
��ewelejsel-ledhi haleka es-semawati wel-’erde bikadirin ‘ala ‘en jehluka mithlehum bela we huwel-hallakul-’alimu (ja-sin: 81). 
��innema ‘emruhu ‘idha ‘erade shej’æn ‘en jekule lehu kun fejekunu (ja-sin: 82). 
Fesubhanel-ledhi bijedihi melekutu kulli shej’in we ‘ilejhi turxha’une (ja-sin: 83).

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur'ani me transkriptim-
Kërce tek: