islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty20%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty7%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty7%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty7%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty7%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty7%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty7%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty37%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
09042020
Mesazh[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 B3f6b810 Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Gjermani tejkaloi shifrën 2.000 ndërsa numri i rasteve të konfirmuara tani është pothuajse 110 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Firma e analizës së të dhënave Risklayer dhe Instituti i Teknologjisë Karlsruhe që përpilojnë të dhëna në kohë reale nga afro 400 autoritete lokale, raportuan për 207 vdekje të reja gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 2.017.

Me 4.284 raste të reja, numri i pacientëve të infektuar me virusin është rritur në 107.659.

Sipas të dhënave të publikuara në të përditshmen Tagesspiegel, mbi 33 mijë persona janë shëruar nga virusi deri më tani.

Gjermania aktualisht ka numrin e pestë më të lartë të të infektuarve me COVID-19 në botë, duke u renditur pas SHBA-së, Spanjës, Italisë dhe Francës. Por, numri i vdekjeve mbetet shumë më i ulët se të tjerët.

Përpos testimit të gjerë nga koronavirusi, Gjermania gjithashtu ka rritur ndjeshëm numrin e shtretërve të kujdesit intensiv në spitale: nga 28 mijë në afro 40 mijë brenda dy javësh.

Qeveria e koalicionit të kancelares gjermane, Angela Merkel ka njoftuar se masat e rrepta të bllokimit do të vazhdojnë të paktën deri më 20 prill.

Pas shfaqjes për herë të parë dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, koronavirusi është përhapur në mbarë botën. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shpërthimin e ka shpallur një pandemi globale me epiqendër të re Evropën, pasi Kina kryesisht ka dalë nga kriza.

Sipas të dhënave nga Universiteti “Johns Hopkins” me bazë në SHBA, deri më tani numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus ka tejkaluar shifrën 1.4 milionë, me mbi 82 mijë vdekje dhe mbi 301 mijë të shëruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: