islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty20%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty7%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty7%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty7%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty7%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty7%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty7%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty37%Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Empty
09042020
MesazhErdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19

Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 Turqi-10 Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, është shprehur se “Turqia në pandeminë COVID-19 është një prej vendeve më të përgatitura falë ndryshimeve dhe transformimeve që ka bërë në 18 vitet e fundit, shkruan Anadolu Agency.

Në paketën e kiteve higjienike që janë përgatitur për t’u shpërndarë falas për qytetarët 65 vjeç dhe më lart nën koordinimin e Ministrisë së Industrisë dhe Teknologjisë në kuadrin e masave kundër COVID-19, është përfshirë edhe një letër që presidenti Erdoğan ka shkruar duke iu drejtuar qytetarëve.

Në letrën e tij Erdoğan thekson se si vend ndodhen në një luftë kombëtare kundër koronavirusit që është bërë një pandemi dhe se shteti ka marrë të gjitha masat e nevojshme dhe ka mobilizuar të gjitha mundësitë kundër pandemisë që kërcënon shëndetin e popullit.

“Turqia në pandeminë e COVID-19, është një prej vendeve më të përgatitura falë ndryshimeve dhe transformimeve që ka bërë në 18 vitet e fundit. Sot është e pranishme një Turqi e cila ka vendosur në veprim sistemin më të fuqishëm në botë të sigurimeve shëndetësore, i cili ka ndërtuar spitalet më moderne dhe një Turqi që bota e merr shembull. Krahas kësaj kemi një ushtri të madhe shëndetësore, të përbërë nga 490 mijë personel shëndetësor përfshirë 165 mijë mjekë dhe 205 mijë infermierë si dhe një personel mbështetës prej 360 mijë personash”, thekson presidenti turk.

Presidenti i Turqisë më tej shprehet se: “Në kuptimin e shtetit social vazhdojnë punimet e tyre me një mobilizim të plotë të gjitha njësitë tona përkatëse kryesisht të institucioneve tona të shëndetësisë, sigurisë dhe të ndihmës sociale”.

Duke vënë në dukje se krahas masave të marra, detyra më e madhe bien mbi qytetarët, Erdogan më tej tha se:“Duhet të dëgjojmë me kujdes paralajmërimet e institucioneve tona dhe duhet të zbatojmë përgjegjësitë që na takojnë. Të gjithë e dimë se kjo sëmundje shkakton rezultate fatale tek të gjithë ne kryesisht mbi ata që kanë sëmundje kronike dhe që janë në moshë të përparuar. Prandaj ashtu sikurse e kërkon edhe besimi ynë, me një përgjegjësi të madhe ne tregojmë kujdes të veçantë për qytetarët tanë në grupin me rrezik më të lartë. Për këtë arsye në kuadrin e masave kundër koronavirusit për qytetarët tanë në grupin me rrezik më të lartë kemi vendosur edhe kufizime. Unë ju kërkoj të mos dilni jashtë, të qëndroni në shtëpitë tuaja derisa ky kërcënim epidemik të zhduket”.

Më tej Erdogan ka shtuar se gjatë kësaj nuk do të viktimizohet në asnjë mënyrë asnjë qytetar i cili i përket grupit me rrezik më të lartë dhe i cili nuk ka asnjë të afërm për të përmbushur nevojat e tij.

Ai njoftoi se në rast të nevojës janë vënë në dispozicion numrat 112, 155 dhe 156 ku për plotësimin e nevojave janë të gatshëm Grupet e Mbështetjes për Ndihmën Sociale të cilët janë formuar nga prefekturat dhe komunat.

Presidenti Erdogan ka vazhduar letrën e tij duke shprehur se: “Krahas këtyre masave, ne ju dhurojmë me rekomandimin e Bordit Shkencor maska dhe kolonjë. Të jeni të qetë, nuk ka asnjë virus, asnjë epidemi më të fortë se Turqia. Ne jemi trashëgimtarë të një qytetarie që ka qasjen ‘Bëni njerëzit të jetojnë në mënyrë që shteti të jetojë‘ prandaj përparësia jonë është shëndeti i qytetarit tonë. Si në çdo fatkeqësi, nuk kam asnjë dyshim se nga ky proces do të dalim duke forcuar unitetin dhe bashkimin tonë. Me këto ndjenja dhe mendime unë ju përshëndes dhe ju uroj dashurinë dhe respektin tim si dhe lus Allahun që të keni një jetë të shëndetshme”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19 :: Komentet

No Comment.
 

Erdogan: Turqia është një prej vendeve më të përgatitura në luftën ndaj Covid-19

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: