islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty20%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty7%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty7%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty7%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty7%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty7%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty7%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty37%[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
MesazhTitulli: [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani   [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24

[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani 20191024 Një prej shkencëtarëve dhe inxhinierëve të interesuar në sasinë e dhunës në Bibël dhe Kuran, ka krijuar softuerin ku ka futur tekstet e të dy librave. Edhe pse inxhinieri Tom Anderson nuk u nis me supozimin se Kurani ka më shumë fjalë të dhunshme në faqet e saj, hulumtimi nisi pasi mediat cekin myslimanët, xhihadistët dhe luftëtarët e ISIS-it që bëjnë krime në emër të Kuranit. Duke përdorur softuerin që iu deshën dy minuta për të analizuar tekstin dhe për të kategorizuar fjalët, Anderson shikonte se sa herë në njërin apo tjetrin libër ishin fjalët “lumturia”, “parandjenja”, “zemërimi”, “urrejtja”, “pikëllimi”, “befasia”, “frika” dhe “mirëbesimi”, raporton Independent.
Gjatë analizës ai përdori Dhiatën e Vjetër, Dhiatën e re dhe Kuranin, që të tri këto të botuara në anglisht më 1957.
Analizë e detajuar tregoi se Dhiata e Vjetër ishte shumë më ‘e dhunshme’ se Dhiata e Re dhe dy herë më ‘e dhunshme’ se Kurani.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: