islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty96%[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty0%[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty0%[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty0%[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty1%[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty2%[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik Empty
14102019
Mesazh[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik 20191014 Parlamenti britanik ka vazhduar me seancat me hapje shtetërora para negociatave kyçe me Bashkimin Evropian (BE) për Brexit-in, raporton Anadolu Agency (AA).
Mbretëresha Elizabeth dorëzoi programin e qeverisë së kryeministrit Boris Johnson në Dhomën e Lordëve, duke hapur zyrtarisht parlamentin me fjalimin e saj.
Fjalimi i saj përfshinte politika rreth krimit, shëndetësisë, mjedisit dhe Brexit-it.
“Prioriteti i qeverisë sime gjithmonë ishte që të sigurojë ndarjen e Mbretërisë së Bashkuara nga Bashkimi Evripian më 31 tetor”, tha Mbretëresha.
“Qeveria ime ka për qëllim që të punojë drejt një partneriteti të ri me Bashkimin Evropian, të bazuar në tregti të lirë dhe bashkëpunim miqësor”, tha ajo.
Qeveria e kryeministrit Johnson do të sjellë marrëveshjen e re të Brexitit nëse ekipi negociues mund të arrijë marrëveshje me BE-në deri në samitin e Këshillit Evropian në fund të kësaj jave në Bruksel dhe do të kërkojë miratimin e tij në dy dhomat e parlamentit deri në afatin përfundimtar të 31 tetorit.
Javën e kaluar, Mbretëria e Bashkuar dhe BE janë pajtuar që të përfshihen në bisedime intensive për arritjen e marrëveshjes dhe sipas burimeve lokale, palët akoma po bisedojnë.
Kryeministrit Jonhson i nevojitet që të kërkojë prolongim të afatit të Brexit-it nëse nuk mund të sigurohet marrëveshje deri më 19 tetor. Parlamenti do të mbajë seancën historike për Brexit-in në po të njëjtën ditë.
Kryeministri britanik ka insistuar se vendi i tij do të braktisë BE-në në afatin përfundimtar dhe vazhdimisht ka thënë se ai nuk do të kërkojë prolongim, përkundër urdhërit të parlamentit.
Votuesit britanikë vendosën që të braktisin BE-në në një referendum të mbajtur në qershor të vitit 2016.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: