islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty96%[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty0%[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty0%[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty0%[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty1%[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty2%[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
14102019
Mesazh[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë 20191012 Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se askush nuk duhet të presë që forcat amerikane të përballen me “Turqinë anëtare të NATO-s” në veri të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA).
“A mendojnë vërtet njerëzit se duhet të shkojmë në luftë me Turqinë anëtare të NATO-s?” pyeti Trump retorikisht në Twitter.
“Luftërat e pafundme do të mbarojnë”, ka shkruar presidenti amerikan.
Trump tha se grupi terrorist PKK/YPG “mund jetë duke liruar” disa anëtarë të DEASH-it për të bërë që SHBA të përfshihet në Siri, prej ku administrata e SHBA-ve dëshiron të tërheq trupat.
“Ne nuk do të hyjmë në një luftë tjetër midis njerëzve”, tha ai, duke iu referuar luftës midis Turqisë dhe organizatës terroriste PKK/YPG.
Gjithashtu, Trump sërisht i akuzoi vendet evropiane se nuk po zbatojnë përgjegjësitë e tyre me terroristët e DEASH-it me origjinë nga Evropa.
Nën presionin e ligjvënësve amerikanë, Trump gjithashtu paralajmëroi Turqinë për “sanksione të mëdha” që binin përpara.
Më 9 tetor, Turqia nisi operacionin “Burimi i Paqes” në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eleminuar elementet terroriste dhe për të garantuar kthimin e sigurt të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.
Ankaraja synon ta pastrojë rajonin në lindje të lumit Eufrat nga terroristët e PKK-së dhe dega e saj siriane PYD/YPG.
Në fushatën e saj terroriste më shumë se 30-vjeçare kundër Turqisë, PKK, e listuar si organizatë terroriste nga Turqia, SHBA dhe Bashkimi Evropian (BE), është përgjegjëse për vdekjen e rreth 40.000 njerëzve, përfshirë shumë gra dhe fëmijë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: